Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Letisko v Bratislave predstavilo VIP terminál

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vo štvrtok predstavilo nové priestory terminálu všeobecného letectva, tzv. VIP terminálu. Nový General Aviation Terminal (GAT) vznikol rekonštrukciou nevyužívaného priestoru pôvodného príletového terminálu C.

„Donedávna sídlil terminál všeobecného letectva v provizórnych priestoroch administratívnej budovy letiska. V súvislosti s predsedníctvom Slovenska v Rade EÚ a nárastom počtu letov významných delegácií, ale aj z dôvodu, že letecký útvar Ministerstva vnútra SR zatvoril na letisku svoje pôvodné priestory, vzrástla potreba urýchlene zabezpečiť dôstojné reprezentatívne priestory pre VIP hostí,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Ivan Trhlík.

Rekonštrukcia priestorov s výmerou 1 000 metrov štvorcových stála 300 tisíc eur a bola dokončená za jeden a pol mesiaca. Ako ďalej uviedla hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková, budovou VIP terminálu prešlo od júla tohto roku viac ako tisíc cestujúcich, pričom rovnako viac ako tisíc hostí bolo vybavených po prílete.

Vstup do VIP terminálu je spoplatnený, cestujúci majú v službe zahrnutý neobmedzený pobyt v termináli, asistenciu pri vybavovacom procese, občerstvenie či pomoc s batožinou. „Zároveň od januára 2017 plánujeme poskytovať služby terminálu všeobecného letectva aj pre cestujúcich pravidelných a charterových letov, ktorí by mohli využiť vstup do terminálu,“ dodal Trhlík.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

 

 

Zdroj,foto: Netky.sk