Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Košice a Varšavu spojí od marca poľský letecký prepravca

Poľské aerolínie LOT spustia od 28. marca budúceho roku pravidelnú leteckú linku medzi Košicami a Varšavou.

Lety bude prevádzkovať lietadlom typu Bombardier Q 400 šesťkrát týždenne. Odlety z Košíc sú plánované na 5.35 h a spiatočné lety z Varšavy na 22.35 h.

Cez takto nastavený letový poriadok môžu cestujúci z Košíc využívať všetky ranné odlety z Varšavy do ďalších početných destinácií v rámci Európy a spätné večerné prílety. Samotný let z Košíc do Varšavy bude trvať zhruba hodinu. „Prestupový čas do iných destinácií v západnej Európe je od 30 minút,“ uviedla pre novinárov riaditeľka LOT pre Česko, Slovensko a Balkán Jolanta Grala – Bednárčik. Potenciál pre využitie linky sa pritom podľa nej netýka len spojení mimo Poľska. „Poľsko je obrovskou krajinou, ktorá ponúka veľa obchodných, ako aj turistických možností,“ dodala.

_IFR3731 _IFR3734 _IFR3742 _IFR3760

Zľava: Tomáš Jančuš zo spoločnosti Letisko Košice, Jolanta Grala – Bednárčik zo spoločnosti LOT, primátor mesta Košice Richard Raši a jeho námestníčka Renáta Lenártová

Košice tak po Českých aerolíniách a Austrian Airlines získali už tretieho sieťového dopravcu. Primátor Košíc Richard Raši v tejto súvislosti konštatoval, že tým sa nemôže pochváliť žiadne iné mesto na Slovensku. „Som veľmi rád, že Košice sa nespájajú iba s Varšavou, ale aj s vyše 60 destináciami na troch kontinentoch, ktoré má LOT vo svojej ponuke. Verím, že vďaka leteckej linke Varšava – Košice množstvo poľských turistov objaví naše krásne mesto a priľahlý región,“ povedal.

Príchod poľského prepravcu ocenil aj výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej. Obchodní cestujúci na ceste z/do Varšavy môžu podľa neho využiť komfortnejší a rýchlejší spôsob dopravy, a výrazne rozšírená je aj ponuka transferových destinácií.

LOT uvádza, že poskytuje lety do viac ako 60 destinácií v rámci celého sveta a jeho služby využíva ročne približne päť miliónov cestujúcich. Košice budú jednou z prvých destinácií, ktoré otvorí po formálnom skompletizovaní reštrukturalizačného procesu. Spolu s Košicami spoločnosť otvára destinácie ako napríklad Tokio, Soul, Barcelona, Benátky, Nice, Bejrút, Ľubľana či Charkov.

Zdroj, foto: Netky.sk