Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

KONCEPT ŠPORTOVEJ JACHTY LEXUS ZÍSKAL CENU NA MEDZINÁRODNEJ PREHLIADKE PLAVIDIEL

Jedinečný koncept športovej jachty Lexus Sport Yacht získal na japonskej medzinárodnej prehliadke plavidiel v Jokohame špeciálnu cenu „Plavidlo roka“. Po svojom odhalení v januári 2017 ohromil automobilový i jachtársky svet.

Šigeki Tomojama počas preberania ceny na japonskej medzinárodnej prehliadke plavidiel oznámil, že prémiová jachta Lexus čoskoro vstúpi na svetové trhy.

„Po úžasných skúsenostiach s konštrukciou, výrobou a prezentáciou konceptu športovej jachty Lexus v minulom roku sme sa rozhodli urobiť ďalší odvážny krok, ktorým je výroba úplne novej väčšej jachty, vychádzajúcej z prepracovaného charakteru konceptu, ktorý bude doplnený o vyššiu mieru pohodlia a priestoru,“ uviedol výkonný viceprezident spoločnosti Toyota Motor Corp, Šigeki Tomojama. „Predaje v USA plánujeme spustiť v druhej polovici roka 2019, zatiaľ čo na japonskom trhu by sa jachta mala objaviť na jar 2020.“

Nová jachta stavia na partnerskej spolupráci so spoločnosťou Marquis-Larson. Novopripravovaná športová motorová jachta typu flybridge s dĺžkou 65 stôp bude mať pod palubou luxusné súkromné kajuty a spoločný priestor až pre 15 hostí.

Online služby na báze novej firemnej platformy služieb pre mobilitu (MSPF) zabezpečí potrebné zabezpečenie, integráciu inteligentných telefónov, diaľkovú diagnostiku aj údržbu.

Technické špecifikácie, ceny a ďalšie podrobnosti k jachte s dĺžkou 65 stôp budú ešte len oznámené.

Koncept Lexus Sport Yacht
Koncept športovej jachty Lexus pripravilo návrhárske oddelenie Lexus Dizajn s cieľom skúmať nové oblasti luxusného a aktívneho životného štýlu. Samotnú fyzickú podobu konceptu skonštruovala divízia Toyota Marine a priebežná overovacia štúdia bola vyrobená v partnerskej spolupráci so spoločnosťou Marquis-Larson Boat Group zo skupiny Pulaski (Green Bay) v americkom štáte Wisconsin.

Trup, vnútorná konštrukcia a nadstavba zákazkovej športovej motorovej jachty s otvorenou palubou a dĺžkou 42 stôp bola vyrobená ručným skladaním uhlíkovej tkaniny s obsahom dvojzložkovej polyuretánovej živice, pridávanej naparovaním vo vákuu. Koncept športové jachty Lexus poháňali dva osemvalcové benzínové motory s objemom 5,0 litra, pochádzajúce z vysokovýkonnej jednotky Lexus 2UR-GSE. Motory určené pre kupé Lexus RC F, športový sedan GS F a model LC 500 sú modifikované na použitie v námorných plavidlách.

Koncept športovej jachty Lexus môže poslúžiť na veľmi rýchlu a luxusnú prepravu až ôsmich ľudí, ktorí majú k dispozícii aj high-tech multimediálny zábavný systém a ručne vyrábané obklady z dreva a kože.

Technické špecifikácie: Koncept športovej jachty, Lexus Sport Yacht 2017‘

Rozmery:

Celková dĺžka:               12,7m (42 stôp)

Najväčšia šírka lode:       3,8 m (13 stôp)

Posádka:                          8 osôb

Výkon, celkom:                885 koní (660 kW)

Maximálna rýchlosť:        49 míl/hod (43 uzlov)

Divízia Toyota Marine, založená v roku 1990 a sídliaca v Laguna Gamagori (japonská prefektúra Aiči), je jedným z najväčších výrobcov luxusných jácht v Japonsku. Produktový rad Pona, divízia Toyota Marine zahŕňa športové rybárske člny zo sklolaminátu s dĺžkou 26 až 30 stôp a luxusné cestovné motorové jachty s dĺžkami 31 a 35 stôp so zváraným trupom z hliníkovej zliatiny.

Zdroj: TRANSSERVICE, s.r.o.

Foto: Lexus