Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

V júni sa na Slovensku zaregistrovalo 8 354 osobných áut

Na Slovensku sa v júni zaregistrovalo 8 354 osobných automobilov. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka to predstavuje nárast na úrovni 12,07 %.

Ako ďalej informoval Zväz automobilového priemyslu SR, prvý polrok mal každým mesiacom stúpajúcu tendenciu v počtoch registrácii nových vozidiel a tým si oproti roku 2015 nakumuloval nárast na úrovni 18,24 %. Najobľúbenejším osobným automobilom bola v šiestom mesiaci Škoda s takmer 20-percentným podielom na trhu. Nasledovali značky Volkswagen a KIA.

V kategórii malých úžitkových automobilov dosiahli registrácie v júni 708 vozidiel. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to predstavuje tohtoročný rekordný nárast na úrovni 24,65 %. Kumulatívny nárast za pol roka je 19,49 %. Najpopulárnejšou značkou v júni bol Fiat, ktorého podiel na trhu bol 27 %, ďalej nasledujú značky Citroën a Peugeot.

Nákladných automobilov do 12 ton sa v sledovanom období registrovalo 33, čo je pokles o 2,94 %. Firma Iveco dosiahla prvenstvo, čo sa týka podielu na trhu. V kategórii nákladných automobilov nad 12 ton sa registrovalo 379 áut a ide tak o 13-percentný pokles. Najregistrovanejšou značkou bolo Volvo. Autobusov bolo registrovaných 49 s nárastom o 63 %, pričom najväčší podiel na trhu dosiahla značka SOR.

Zdroj, foto: Netky.sk