Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Inovatívna spolupráca medzi dvoma trendovými značkami – gorenje a MINI

Moderní retro priatelia držia spolu

Limitovaná edícia chladničiek s dizajnom inšpirovaným automobilom MINI vznikla pri príležitosti spolupráce dvoch moderných inovatívnych značiek.

Nezabudnuteľné skúšobné jazdy v novom modeli MINI John Cooper Works sa postupne uskutočnia v Českej republike, Rakúsku, Maďarsku a Poľsku. Jazdy pre pozvaných hostí bude sprevádzať kulinársky zážitok z umenia šéfkuchára Romana Paulusa. Ten svoje pokrmy pripravil v špeciálne navrhnutej MINI gorenje kuchyni.

Štýlová kuchyňa v MINI dizajne

Šéfkuchár Roman Paulus varí pomocou špičkových kuchynských spotrebičov značky gorenje v modernom dizajne a pestrom farebnom spektre. Indukčná varná doska a dve rúry z novej generácie varenia 2015 reprezentujú inteligentné technológie, užívateľsky jednoduché ovládanie a funkčný dizajn, ktorý umožňuje jednoduché, úsporné a automatické varenie. Gorenje Retro chladnička ponúka energetickú triedu A++ a poskytuje optimálnu mikroklímu pre predĺženie čerstvosti potravín.

Limitovaná edícia gorenje Retro chladničiek s MINI dizajnom je výsledkom symbolického spojenia značiek, pre ktoré je dizajn a výnimočný zážitok na prvom mieste. Vzhľad unikátneho spotrebiča je založený na dvoch farbách: červenej a čiernej a charakteristických rovnobežných čiarach. Základná farba chladničky aj automobilu je čierna, oba dizajnové kúsky sú okorenené vášnivou červenou. Vynikajú zaoblenými líniami a venujú mimoriadnu pozornosť detailom ako je napríklad logo či rukoväť.

P90178546_lowRes P90178547_lowRes P90178567_lowRes

Nové MINI John Cooper Works 
MINI má vášeň pre automobilové preteky zakorenenú vo svojich génoch už 55 rokov. Tradícia sa implementovala do aktuálneho vydania vrcholového športovca v segmente malých vozidiel – do nového MINI John Cooper Works.

Štartovací signál pre ďalšiu generáciu špičkového športovca v segmente malých automobilov. Nové MINI John Cooper Works spája jedinečnú pretekársku dušu s nádychom prémiového segmentu a rozširuje produktové portfólio najmladšej generácie MINI. Automobil je založený na nezameniteľnom a tradičnom spojení medzi MINI a John Cooper Works, ktoré mu svojimi vynikajúcimi výkonmi dodáva neotrasiteľné postavenie medzi konkurentmi.

Extrémna zábava za volantom a exkluzívne vyžarovanie vďaka technológiám, ktoré pochádzajú z motoršportu a našli si svoje uplatnenie na pohone, podvozku a aerodynamike. K tomu špecifické dizajnové prvky v exteriéri aj v interiéri. Jedinečnosť 3-dverovej verzie podčiarkujú aj úpravy dizajnu.

Najsilnejší motor, aký sa kedy objavil pod kapotou britskej prémiovej značky. Benzínový 2-litrový štvorvalcový motor obsahuje vďaka skúsenostiam a know-how z motoršportu aj najnovšie technológie ako MINI TwinPower Turbo. Výkon poskočil na 170 kW (231 k) a dopĺňa ho priebeh zameraný na maximálny zážitok z jazdy podčiarknutý emotívnym zvukom piestov, turba a výfuku. Kombinovaná spotreba podľa európskeho jazdného cyklu: 6,7 l/100 km, kombinované emisie CO2: 155 g/km.

Zdroj: Transservice/ BMW Group

Foto: BMW Group