Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Do hlavného mesta príde ďalších 40 nových trolejbusov

Do Bratislavy príde ďalších 40 nových trolejbusov za viac ako 19 miliónov eur.

Po zmluve na nákup 80 nových trolejbusov financovaných z eurofondov, ktorú Dopravný podnik Bratislava (DPB) podpísal ešte vlani so Škodou Electric, si teraz uplatnil opciu na ďalšie vozidlá. Celkovo tak počet nových trolejbusov v Bratislave dosiahne číslo 120, čím sa kompletne obnoví celý vozopark, informovala TASR hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

„Bratislavský dopravný podnik v rámci aktuálne uplatnenej opcie získa 20 veľkokapacitných vozidiel Škoda 31 Tr a 20 dvanásťmetrových vozidiel Škoda 30 Tr,“ vysvetlil obchodný manažér Škody Electric, a. s., Petr Kasenčák. Prvé vozidlá z tohto kontraktu podľa jeho slov firma dodá do Bratislavy v budúcom roku.

V hlavnom meste však už od apríla majú prvé nové trolejbusy z predchádzajúcej zákazky. Cestujúci sa ich ale dočkajú zrejme až v júni, tento mesiac totiž dopravca ešte školí svojich vodičov, aby vedeli na nových vozidlách jazdiť. „Nové trolejbusy totiž disponujú množstvom moderných funkcií riadenia, ktoré staré vozidlá nemali,“ vysvetlila Volfová.

DPB už avizoval, že nové trolejbusy z prvej várky nasadí na linky smerujúce k zdravotníckym zariadeniam a staniciam. Podľa portálu imhd.sk by malo ísť najnovšie o linky 64, 204, 206, 210, 211 a 212. „V tomto roku možno očakávať postupné nasadzovanie nízkopodlažných trolejbusov aj na linky 201, 202 a 208,“ uvádza portál. Všetkých osemdesiat trolejbusov plánuje firma dodať do apríla budúceho roku.

V rámci kontraktu pre DPB vyrába Škoda Electric časť trolejbusov s pomocným diesel-agregátom. Takéto vozidlá budú schopné jazdy aj na miestach, kde nie je trakčné vedenie. Nové trolejbusy majú klimatizáciu, bezbariérový prístup do vozidiel, moderný tarifný a informačný systém či zabudovaný vonkajší i vnútorný kamerový systém.

 

Zdroj: netky.sk