Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Graeme Storm vyhral BMW i8 na Hole-in-One počas turnaja Omega European Masters

Geniálny ťah Graemea Storma prišiel v treťom kole Omega European Masters v Crans-sur-Sierre GC vo Švajčiarsku.

Angličan bodoval na jedenástej jamke, kde získal vzrušujúcu cenu Hole-in-One: BMW i8 – plug-in hybridné športové vozidlo.
Storm ťažko ovládal radosť z výhry vozidla BMW i8. „Bol to neuveriteľný pocit,“ povedal Storm. „Výhra automobilu je úplne magická.“

Je to po druhýkrát v tejto sezóne, čo BMW odovzdalo kľúče priekopníckeho športového vozidla hráčovi na European Tour. Stormov krajan, James Heath, sa v júni tiež stal hrdým víťazom BMW i8, pri skórovaní na 16. jamke počas BMW International Open v Golf Clube Gut Lärchenhof.

Historicky BMW už odovzdalo po šiestykrát kľúče novému majiteľovi automobilu BMW v súťaži Hole-in-One. Pred tohtoročnými víťazmi Stormom a Heathom to bol ďalší angličan, Andrew Marshall, ktorý vyhral BMW 640i Gran Coupé v roku 2012. V roku 2010 to boli pre zmenu francúz Jean-François Lucquin odmenený limuzínou BMW 535i a jeho krajan Raphaël Jacquelin s BMW Z8. Prvý Hole-in-One Award, BMW 325i Cabrio, vyhral američan Jay Townsend na BMW International Open v roku 1991.

 

 

BMW i8
BMW i8 ohlasuje novú éru a prevrat vo svojej triede. Jedná sa o prvé športové vozidlo so spotrebou a nízkymi hodnotami emisií na úrovni kompaktného vozidla. Kombinácia elektrického motora s výkonným benzínovým motorom tvorí základ pre dosiahnutie maximálneho výkonu pri minimálnej spotrebe. S plug-in hybridným systémom, podmanivým dizajnom a inováciami, ako je inteligentná ľahká konštrukcia alebo laserová svetelná technológia, je BMW i8 jedným z najpozoruhodnejších priekopníckych vozidiel BMW všetkých čias.

Zdroj: Transservice/BMW Group

Foto: BMW Group/Youtube