Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Gebrüder Weiss stúpilo na ruský trh: Otvorilo 3 nové pobočky

Pre rakúsku prepravnú a logistickú spoločnosť je vstup na ruský trh kľúčový. Oficiálnymi pobočkami pre Rusko sa stali centrála priamo v srdci Moskvy, a ďalšie dve kancelárie na letiskách Sheremetyevo a Domodedovo, ktoré fungujú ako prekládky.

Nový tím v Moskve má momentálne 9 zamestnancov. Služby, ktoré tu zákazníci môžu využívať sú letecká a námorná preprava, medzinárodné prepravy, komplexné logistické riešenia a špeciálne projekty.

Riaditeľkou ruskej pobočky je Nadya Chudaleva, a zodpovedný za túto oblasť je produktový manažér pre námornú prepravu Vojislav Jevtic.

“Rusko je pre nás dôležitý trh, ktorý skrýva veľký potenciál. Spolu s naším skúseným tímom môžeme ponúknuť kompletné spektrum GW služieb priamo na mieste, a zároveň ho prepájať so sieťou pobočiek po celom svete,” opisuje Vojislav Jevtic.

Ku koncu roka 2015 sa počíta s nárastom zamestnancov GW v Rusku na 20.

O spoločnosti Gebrüder Weiss:

Spoločnosť Gebrüder Weiss má viac než 6 000 zamestnancov, 162 vlastných firemných pobočiek a jej ročný obrat v roku 2012 prekročil sumu 1,15 bilión EUR, vďaka čomu patrí k vedúcim prepravno-logistickým podnikom v Európe. Spoločnosť zastrešuje Gebrüder Weiss Holding AG so sídlom v rakúskom Lauterachu a popri hlavných obchodných odvetviach ako pozemná preprava, letecká a námorná preprava alebo logistika, sa venuje aj celému radu vysoko špecializovaných riešení pre rôzne odvetvia a združuje dcérske spoločnosti, okrem iných aj x|vise (logistické poradenstvo), tectraxx (špecialista na oblasť high-tech podnikov), inet-logistics (softvérové riešenia pre prepravný manažment TMS), Railcargo (vlaková preprava) a Balíkové služby Gebrüder Weiss (spoločník rakúskej spoločnosti DPD). Vďaka tomuto prepojeniu dokáže koncern rýchlo a flexibilne reagovať na požiadavky zákazníkov. Rodinná spoločnosť Gebrüder Weiss, ktorej história pôsobenia v preprave siaha do obdobia staršieho ako 500 rokov, je dnes z dôvodu mnohých ekologických, ekonomických a sociálnych opatrení považovaná za pioniera oblasti trvalo udržateľného hospodárenia. Spoločnosť Gebrüder Weiss Slovensko je dcérskou spoločnosťou koncernu Gebrüder Weiss, Na Slovensku pôsobí od roku 1993. Aktuálne zamestnáva v piatich pobočkách (Bratislava, Senec, Bytča, Zvolen a Petrovany) viac ako 160 zamestnancov. Popri 24-h distribúcii a logistike ponúka Gebrüder Weiss už od roku 1995 medzinárodné zberné a celo vozové prepravy zo Slovenska a na Slovensko. Obrat spoločnosti dosiahol v roku 2012 31,5 mil. EUR. Jej obchodné oblasti sa rozdeľujú na vnútroštátne a medzinárodné pozemné prepravy, individuálne logistické riešenia až do úrovne dodávateľských reťazcov – supply chain managment, poradenstvo, IT ako aj letecké a námorné prepravy a colnú deklaráciu.
 

Zdroj: Transservice/BONUS Consulting

Foto: BONUS Consulting