Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Firma Scania vlani s rekordnými čistými tržbami 92 mld. SEK

Švédsky výrobca a dodávateľ nákladných vozidiel, autobusov, či priemyselných motorov, spoločnosť Scania, vlani zaznamenal nárast čistých tržieb o šesť percent na rekordných 92,05 miliardy švédskych korún (SEK).

Ako informovala v pondelok firma, prevádzkový zisk vzrástol o tri percentá na 8,721 milióna SEK. „Rekordný objem servisných služieb, rekordný zisk v oblasti finančných služieb a pozitívne účinky výmenných kurzov boli čiastočne kompenzované slabším trhovým mixom,“ zhodnotil výsledky prezident a generálny riaditeľ Scania Martin Lundstedt.

Podľa vyjadrenia spoločnosti oživenie trhov v Európe spôsobilo vo štvrtom kvartáli minulého roka nárast celkového počtu objednávok na nákladné vozidlá. Na druhej strane objednávky v Latinskej Amerike klesli. „Negatívne dopady mali predovšetkým nízka ekonomická aktivita a neistota ohľadom dotovaného programu financovania v Brazílii. V Ázii sa počet objednávok v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom znížil, prevažne kvôli situácii na Blízkom východe,“ vysvetlil Lundstedt. Zároveň dodal, že v Rusku objednávky rástli, no prognózy pre tento región sú neisté. V segmente služieb zvýšil vlani výrobca vozidiel príjmy o osem percent na 18,8 mld. SEK a prevádzkový zisk finančných služieb prekročil jednu miliardu SEK.

Švédska spoločnosť Scania je výrobca a dodávateľ ťažkých nákladných vozidiel, autobusov, priemyselných a lodných motorov. Poskytuje tiež servisné služby. Na Slovensku značku zastupuje spoločnosť Scania Slovakia, s. r. o., ktorá má v súčasnosti dve vlastné dílerské strediská Bratislava – Senec a Ličartovce. Sieť Scania dopĺňajú obchodno-servisné strediská v Nových Zámkoch, Žiline, Zvolene a Poprade.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Netky.sk