Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Extra dlhý 7-miestny Citan kombi má ložný priestor až 3 500 l

Mestské dodávkové vozidlo Mercedes-Benz Citan je odteraz dostupné aj vo variante kombi extra dlhé ako sedemmiestne vozidlo. Mimoriadnu pozornosť si zaslúži jeho vysoká flexibilita vďaka variabilne využiteľnému interiéru.

JPF_131003_6243_bea

 

Striedavá preprava osôb a materiálu, praktické taxi alebo kombinované využívanie

Nový modelový variant je zameraný na striedavú prepravu osôb a materiálu v živnostenskej prevádzke, na nasadenie taxi a na kombinované využívanie na profesionálne a súkromné účely: ako vysokoflexibilné kombi so siedmimi sedadlami spĺňa Citan najrozmanitejšie požiadavky. Jeho základom je extra dlhé vyhotovenie (dĺžka 4705 mm) vozidla Citan s prípustnou celkovou hmotnosťou 2,2 t.

Tretí rad z dvoch posúvateľných samostatných sedadiel

Nový tretí rad sedadiel v Citane tvoria dve samostatné sedadlá. Možno ich navzájom nezávisle posúvať v pozdĺžnom smere o 130 mm a v prípade potreby individuálne sklopiť a vybrať z vozidla. Plnohodnotné samostatné sedadlá sú vhodné aj pre dospelých spolucestujúcich. K miestam je pohodlný prístup po sklopení sedadiel v strednom rade. Cestujúci v zadnom rade majú navyše k dispozícii odkladacie priestory v bočných čalúneniach.

Nový Citan ako extra dlhé kombi so siedmimi sedadlami presviedča najvyššou variabilitou. Podľa polohy samostatných sedadiel sa do batožinového priestoru vzadu zmestí 300 a 400 l batožiny. Ak sa niekoľkými pohybmi rúk vyberú sedadlá tretieho radu, zvýši sa ložný priestor Citana na 2 200 l. Ak sa sklopí aj stredná trojsedadlová lavica, vznikne ložný priestor s objemom až 3 500 l.

JPF_131003_6268   JPF_131003_6273

Všestranný praktik: kryt batožinového priestoru a upevňovacie oká sériovo

Citan je skutočný praktik, čo podčiarkuje sériová výbava extra dlhého kombi okrem iného flexibilným krytom batožinového priestoru, ako aj upevňovacími okami v podlahe na zabezpečenie nákladu po sklopení alebo vybratí sedadiel. Nový modelový variant sa ponúka v dvoch stupňoch motorizácie ako Citan 109 CDI (s výkonom 66 kW/90 k), ako aj Citan 111 CDI (81 kW/110 k) a odteraz je v predaji.

Zdroj: Transservice, Mercedes-Benz Slovakia

Foto: Mercedes-Benz Slovakia