Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

V dňoch 16-17 novembra buďte pripravení na dopravné obmedzenia v oblasti Göteborg

Z dôvodu summitu EÚ v Göteborgu sa očakávajú významné dopravné obmedzenia v dňoch 16. – 17. novembra. Postupujte podľa odporúčaní polície, aby ste sa vyhli problémom, ušetrili viac času na cestu a zároveň získali aktuálne dopravné informácie.

V čase sprievodu delegácie summitu EÚ z miesta konania summitu do miest ubytovania a späť bude v Göteborgu doprava dočasne prerušená. Z bezpečnostných dôvodov nebudú presné časy a trasy oznámené vopred.

Vyhnite sa najrušnejším časovým úsekom

”Najvýznamnejšie dopravné obmedzenia sú plánované na ráno a poobede  17. novembra, kedy sa uskutoční súčasne mnoho transferov členov delegácií na summit:” uviedol vedúci oddelenia Erik Nord.

Aby ste sa vyhli najrušnejším časovým úsekom v piatok 17. novembra, cestujúcim, ktorí idú do oblasti Göteborgu, z Göteborgu, alebo cestujú v centre Göteborgu, ak je to možné, odporúčame prepravovať sa v časoch pred 07:00, od 10:00 do 12:00 a po 18:00.

Ako bude ovplyvnená doprava?

Doprava medzi letiskom Landvetter a centrom Göteborgu bude obmedzená v čase od štvrtka 16. novembra 12:00 do piatku 17. novembra do 18:00. Doprava medzi centrom Göteborgu a Hisingenom bude obmedzená v piatok 17. novembra  v čase od 07:00 do 18:00. Obmedzenia budú mať vplyv na automobilovú aj verejnú dopravu.

”Doprava v Göteborgu bude obmedzená v dňoch 16. – 17. novembra, ale nemôžeme poskytnúť žiadne ďalšie podrobnosti o oblastiach, ktoré budú uzatvorené pre dopravu. Pokiaľ je to možné, v týchto dňoch sa odporúča vyhnúť sa prepravy v Göteborgu, ale ak musíte cestovať, rezervujte si viac času na cestu.” uviedol Erik Nord.

Zdravotná a záchranná služba

Polícia nadviazala úzku spoluprácu so záchrannou a záchrannou službou s cieľom zabezpečiť, aby sa v týchto dňoch mohli uskutočniť naliehavé lekárske prepravy a zásahy.

Uzavreté oblasti

Pre bezpečnostných opatreniach polície v súvislosti so summitom EÚ sa  oblasti, Gothia Towers a Eriksberg, uzavrú podľa ustanovení § 23 zákona o polícii. Obmedzenia sa budú uplatňovať od stredy 15. novembra od 08:00.

Pre aktuálne dopravné informácie v dňoch 16. – 17. novembra  si dovoľujem odkázať na zdroje  www.trafiken.nu a www.vasttrafik.se . Udalosti týkajúce sa policajného nasadenia počas summitu EÚ  môžete sledovať na webovej stránke www.polisen.se .