Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

DHL Global už dopravuje tovar z Číny do Európy po železnici

Spoločnosť DHL Global Forwarding začala s pravidelnou týždennou dopravou tovarov po železnici z čínskeho mesta Su-čou do poľskej Varšavy. Informuje o tom dnes internetový portál Railway Gazette.

Cesta z východiskovej do cieľovej stanice po ruskej Transsibírskej železnici trvá 14 dní. Po koľajach sa naliehavý tovar k európskym zákazníkom dostáva o polovicu rýchlejšie ako najrýchlejšími loďami. Železničné poplatky v porovnaní s leteckými tarifami sú nižšie takmer o 80 %.

Nová služba je rozšírením doterajšieho odosielania jedného vagóna denne zo Šanghaja do Európy. DHL vypravuje vlakovú súpravu z čínskeho Čcheng-tu, ktorá prechádza západnou Čínou a ďalej koridorom cez Kazachstan do Varšavy.

Su-čou je strategickým východiskovým bodom provincie Ťiang-su. Generálny riaditeľ DHL Global Forwarding Roger Crook uviedol, že spoločnosť môže ponúknuť v Číne zákazníkom niekoľko východiskových a cieľových staníc. Záujem o jej služby prudko rastie. Spoločnosť totiž ponúka nielen prepravu celých kontajnerov, ale aj podstatne menších zásielok. Tie má v kompetencii divízia DHL Railconnect.

DHL skúma aj využitie prepravy železničných vagónov trajektmi do Japonska a Kórejskej republiky.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, Internet