Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Daimler postaví v maďarskom Kecskeméte svoj ďalší výrobný závod

Nemecká automobilka Daimler postaví v maďarskom meste Kecskemét svoj ďalší výrobný závod vozidiel značky Mercedes, oznámil to dnes v Budapešti maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Péter Szijjártó.

Podľa agentúry MTI šéf diplomacie povedal, že investíciu v hodnote jednej miliardy eur podporí maďarská vláda 12,9 miliardami forintov (41,3 milióna eur). V závode s kapacitou 150.000 vozidiel ročne bude vytvorených 2500 nových pracovných miest.

Szijjártó zdôraznil, že napriek súčasným politickým turbulenciám vo svete, ktoré majú aj ekonomické následky, môže Maďarsko vyhlásiť, že ľudia, ale i investície sú v bezpečí. „Do tvrdej konkurenčnej súťaže o investície sa maďarská vláda zapojila úspešne, o čom svedčí aj táto nová investícia Mercedesu,“ dodal minister.

Podotkol, že cieľ vlády vytvoriť z Maďarska výrobné centrum strednej Európy sa ukázal ako úspešný, pretože v uplynulých šiestich rokoch zaznamenal maďarský priemysel 26,3-% rast. Automobilový priemysel, ktorého podiel na maďarskom priemysle dosahuje 31 %, zamestnáva v súčasnosti 157.000 ľudí, o 13 % viac než koncom minulého roka, povedal Szijjártó.

Závod koncernu Daimler v Kecskeméte začal s výrobou áut v marci 2012. Najskôr montoval mercedesy triedy B. Koncern vložil do realizácie projektu 800 miliónov eur. Táto investícia bola v krajine jednou z najväčších za posledné roky.

Zdroj, foto: Netky.sk