Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Dachser zrýchľuje cestu z Číny do Európy

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser Slovakia využíva železničné spojenie medzi Áziou a Európou. Kontajnery prekonajú vzdialenosť 11 000 km medzi Európou a Áziou už za 14 dní. Ide o skvelú alternatívu k rýchlej, ale nákladnej leteckej preprave a ekonomickej, no pomalej námornej ceste. Slovenské firmy tak môžu profitovať z výrazne rýchlejšej, ale pritom stále cenovo výhodnej prepravy.

Dachser_železnice_Čína_2

Čína je piatym najväčším obchodným partnerom Slovenska v importe a za posledných päť rokov sa hodnota dovozu z Číny takmer zdvojnásobila. Medzi najčastejšie dovážané výrobky patria telekomunikačné zariadenia, detské kočíky a športové potreby, zariadenia na automatické spracovanie údajov, elektrické prístroje a odevy. „Práve pre tieto segmenty ako je napríklad elektronika alebo značkový textil je vhodná železničná preprava z Ázie do Európy a späť ako alternatíva k tradične využívaným prepravám,“ hovorí Roman Stoličný, managing director a člen predstavenstva spoločnosti Dachser Slovakia. „Železničná preprava je spoľahlivou a bezpečnou formou prepravy medzi týmito kontinentmi, navyše je o polovicu rýchlejšia než doprava po mori a prináša tak zákazníkom väčšiu flexibilitu a možnosť pružne reagovať na potreby trhu,“ dodáva Marián Miček, Country Manager Air & Sea Logistics Dachser Slovakia. Samozrejmosťou je sledovanie zásielky počas celej prepravy a neustály prehľad o pohybe tovaru.

Mapa: Severný a južný železničný koridor

  Mapa

 

Tranzitný čas z Číny do Európy podľa zvoleného druhu prepravy
Druh prepravy Tranzitný čas
Letecká preprava 3–7 dní
Námorná preprava 28–45 dní
Železničná preprava 14–22 dní

Dachser využíva pri preprave tovaru z Ázie do Európy po železnici dve trasy: severný koridor, ktorý vedie z Číny cez Rusko, Bielorusko a Poľsko, a južný koridor, ktorým tovar putuje z Číny cez Rusko a Ukrajinu na Slovensko. V poľských Malaszewicziach a v slovenskej obci Dobrá sú potom kontajnery preložené na kamióny, ktoré ich dopravia do miesta určenia. Dachser pôsobí v Číne od roku 2003 a má tu 16 pobočiek v hlavných dopravných uzloch a centrách čínskeho priemyslu a výroby.

Zdroj: Transservice/Dachser Slovakia

Foto: Dachser Slovakia