Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Dachser Slovakia rozširuje pobočku v Košiciach

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser Slovakia zdvojnásobil skladovú kapacitu v priestoroch svojej pobočky v Košiciach, kde už dnes realizuje kontraktnú logistiku a služby s pridanou hodnotou.

„Rozšírením našich skladovacích kapacít v Košiciach reagujeme na zvýšený dopyt po službách kontraktnej logistiky,“ hovorí Ing. Roman Stoličný, Managing Director a člen predstavenstva Dachser Slovakia. „Tento strategický krok je tiež v úplnom súlade s našou filozofiou dlhodobého rozvoja spoločnosti,“ dodáva.

Pobočka Dachser Košice bola založená v roku 2008 a funguje ako regionálne distribučné centrum, kde sa konsolidujú zásielky z celého východného Slovenska. Pobočka Dachser Košice je napojená na 30 priamych liniek odchádzajúcich každý deň z Eurohubu v Lozorne do 15 krajín, ktoré zabezpečujú rýchle dodanie aj menších objemov tovaru. Nedávno otvorené priame linky zbernej služby z Košíc do Maďarska zabezpečujú dodávky do celej krajiny už od 24 hodín.

Dachser Košice sa špecializuje aj na skladovanie a služby s pridanou hodnotou, ako je napríklad kompletizovanie dielov, etiketovanie, co-packing a podobne. Navyše ponúka v Košiciach svojim zákazníkom jedinečnú možnosť on-line sledovania zásielok, a to nielen v rámci prepravy, ale aj pri každom pohybe v sklade prostredníctvom vlastného warehouse managementu. „IT aplikácie si pre našu potrebu a potrebu našich zákazníkov vyvíjame sami, a tak dokážeme zaručiť transparentnosť všetkých logistických procesov aj v regióne východného Slovenska rovnako ako v celej Európe,“ uzatvára Roman Stoličný.

K zákazníkom spoločnosti Dachser v Košiciach sa radia firmy z rôznych oblastí trhu, vrátane rýchlo sa rozvíjajúceho segmentu automotive. Práve pre tento segment bude Dachser v nových skladových priestoroch ponúkať služby kontraktnej logistiky a navyše disponuje možnosťou na ďalšie rozšírenie skladových priestorov.

Zdroj: Transservice, Dachser

Foto: Dachser