Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Dachser Slovakia posilňuje spojenie zbernej služby na Balkán

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser Slovakia spustil ďalšiu priamu linku do Rumunska. Najnovšie sa priame linky z eurohubu v Lozorne pri Bratislave rozrástli o každodenné spojenie do Bukurešti. Tovar zo Slovenska sa tak do všetkých kútov Rumunska dostane už do 48 hodín.

Dachser Slovakia je špecialista na zbernú službu, ktorá umožňuje kvalitné a rýchle doručenie aj menších objemov zásielok. Kvalita ich doručovania spočíva v hustej logistickej sieti v celej Európe a priamych linkách s pravidelným taktom do kľúčových lokalít. Rumunsko je jednou z 15 krajín, do ktorých mieria pravidelné linky zo Slovenska. Nová linka do viac než tisíc kilometrov vzdialenej Bukurešti dopĺňa existujúcu linku do rumunského mesta Arad neďaleko maďarsko-rumunských hraníc. Vďaka tejto kombinácii dokáže Dachser Slovakia obslúžiť všetky destinácie v Rumunsku do 48 hodín.

„Rumunsko sa v ostatnej dobe stáva zaujímavou destináciou pre západných investorov a spolu s tým rastie aj dopyt po exportoch zo Slovenska do tejto balkánskej krajiny,“ hovorí Ing. Roman Stoličný, Managing Director a člen predstavenstva Dachser Slovakia a. s., a dodáva, „naša logistická sieť a optimálne nastavené priame linky doslova spájajú európske trhy a umožňujú našim zákazníkom ľahko obsluhovať ich cieľové destinácie.“

Dachser Slovakia v súčasnosti prevádzkuje 25 38 priamych exportných a importných liniek. V Lozorne prevádzkuje kľúčový eurohub, ktorý funguje ako dôležitá platforma pre zásielky na Balkán aj z ostatných európskych krajín skupiny Dachser.

Zdroj: Transservice/Dachser

Foto: Dachser