Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Dachser rozširuje svoje kapacity v Belgicku

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser uviedol do prevádzky nové logistické centrum v belgickom Willebroeku a posilnil tak svoju pôsobnosť v Beneluxe. Nový areál sa skladá z prekládkového terminálu s veľkosťou 7 000 m2 s 68 bránami a z kancelárskej budovy s tromi podlažiami s plochou 2 300 m2.

„V posledných rokoch sme boli vo Willebroeku svedkami veľkého rozvoja a kapacita doterajšieho areálu už pre nás nebola dostatočná. Nové priestory nám pomôžu ďalej rásť spolu s našimi zákazníkmi,“ hovorí Aat van der Meer, Managing Director Dachser Benelux.

Willebroek leží na strategickom mieste medzi Bruselom a prístavom v Antverpách. Vďaka tomu má pobočka Dachser výborné napojenie na európske aj medzinárodné hospodárske centrá. Dachser tu otvoril pobočku už v roku 1995 a v súčasnej dobe tu pracuje 90 zamestnancov.

Nový moderný prekládkový terminál je vybavený reťazovým dopravníkom zabudovaným v podlahe pre pohodlnú a bezpečnú prepravu zásielok. Navyše pozemok areálu s veľkosťou 37 800 m2 ponúka dostatočné možnosti aj pre ďalšie rozširovanie pobočky v budúcnosti.

Rozhodnutie o vybudovaní novej pobočky vo Willebroeku je ďalším míľnikom vo vývoji Dachser v Belgicku. „Na belgickom trhu sme od roku 1975 a za tú dobu sme tu výrazne posilnili našu sieť,“ hovorí Michael Schilling, COO Road Logistics v skupine Dachser, a dodáva, „prepojením pozemnej logistiky s námornou a leteckou prepravou prinášame našim zákazníkom bezproblémový prístup na medzinárodné trhy.“

Zdroj: Transservice/Dachser

Foto: Dachser