Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Dachser posilňuje svoju pozíciu v Ázii

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser pokračuje v expanzii v Ázii a preberá od svojich partnerov podiely v troch krajinách. Rodinná firma Dachser sa tak stala jediným akcionárom vo svojich pobočkách v Indii a v Thajsku a získala väčšinový podiel v spoločnom podniku v Bangladéši.

Spolupráca medzi firmou Dachser a AFL Pvt. Ltd. (ďalej AFL), jednou z popredných indických logistických spoločností, bola zahájená v roku 1996 a úspešne sa rozvinula do strategického partnerstva. Tieto dve spoločnosti, ktoré sú obe rodinnými firmami, založili v roku 2007 spoločný podnik v Indii, aby spolu rozvíjali lokálne trhy. Založili ďalšie pobočky v Bangladéši a v Thajsku a začlenili ich do globálnej logistickej siete skupiny Dachser. V roku 2011 sa spoločnosť v Indii premenovala na Dachser India. V auguste tohto roku Dachser získal všetky akcie spoločnosti v Indii a Thajsku od firmy Indglobal, ktorá je súčasťou spoločnosti AFL, a väčšinový podiel v Bangladéši.

„Urobili sme dôležitý krok k ďalšiemu posilneniu našej medzikontinentálnej siete a k ešte užšej spolupráci s našimi zákazníkmi na týchto veľmi sľubne rastúcich trhoch,“ hovorí Thomas Reuter, COO Air & Sea Logistics v skupine Dachser. V Indii Dachser zamestnáva v 27 pobočkách približne 500 osôb, pričom regionálne vedenie Dachser India sídli v Bombaji. Dachser sa tu sústreďuje na služby leteckej a námornej logistiky a na kontraktnú logistiku. V Bangladéši má Dachser dve pobočky a v Thajsku jednu pobočku v hlavnom meste Bangkoku.

Dachser urobil v posledných rokoch v ázijsko-pacifickom regióne niekoľko významných investícií a založil pobočky v Indonézii, Singapure, Thajsku, Vietname a v Malajzii a naďalej rozvíja a posilňuje svoje aktivity v regióne Veľkej Číny a v Južnej Kórei.

Zdroj: Transservice/Dachser

Foto: Dachser