Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Dachser otvoril dve nové pobočky v Paríži

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb Dachser posilňuje svoju pozíciu v okolí Paríža otvorením dvoch nových pobočiek – v lokalitách Wissous a Pantin. Pobočka Paríž Wissous v blízkosti letiska Paríž-Orly bude slúžiť ako prekládková platforma pre priemyselný tovar. Nová pobočka v Pantin, severovýchodne od francúzskej metropoly, bude mať na starosti zásobovanie centra mesta.

„S našimi novými pobočkami Paris Wissous a Pantin sme výborne integrovali Paríž a okolie do našej hustej logistickej siete a zároveň sme získali ideálnu strategickú polohu pre poskytovanie služieb mestskej logistiky,“ vysvetľuje Michael Schilling, COO obchodnej oblasti Road Logistics skupiny Dachser. Okrem toho je v tomto regióne Dachser zastúpený i pobočkami v Cergy-Pontoise, Villeparisis a Vemars na okraji Paríža. Navyše má spoločnosť pri letisku Paríž-Charles-de-Gaulle aj tri sklady a jednu pobočku z obchodnej oblasti Air & Sea Logistics.

Brána pre európske trhy

V lokalite Paríž Wissous je od júna k dispozícii prekládková hala so 70 bránami s veľkosťou 7 000 m² a 1 500 m² kancelárskych plôch. Pobočka, v ktorej pracuje cca 100 zamestnancov, leží na niekoľkých kľúčových diaľkových trasách smerom na juh a v blízkosti parížskeho diaľničného okruhu. V súčasnej dobe z Wissous každý deň odchádza do ostatných destinácií v sieti Dachser okolo 170 ton tovaru. V strednodobom horizonte by mal tento objem narásť až na 280 ton denne s ťažiskom na exporte tovaru. Nová pobočka nahrádza skoršie pôsobisko Dachser vo Vitry-sur-Seine, ktorá už potrebám spoločnosti kapacitne nepostačovalo.

V Paríži a okolí pripravení na budúcnosť

Nová pobočka v Pantine leží v bezprostrednej blízkosti mestskej diaľnice Boulevard périphérique. Nachádza sa tu prekládková hala s veľkosťou 5 800 m² s 39 bránami a 542 m² kancelárií. Pobočka Pantin bude mať na starosti zásobovanie celého centra Paríža a nahradí parížske pobočky Aulnay/Unic a Sentier. Pobočka Pantin dnes zamestnáva 45 pracovníkov.

V súčasnosti pôsobí Dachser vo Francúzsku v 72 pobočkách a zamestnáva tu približne 3 000 ľudí. V roku 2014 predstavoval obrat Dachser France cca 793 miliónov eur.