Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

ČSA previezli z Bratislavy za tri roky stotisíc ľudí

Pravidelné letecké spojenie Českých aerolínií (ČSA) z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do Prahy alebo Košíc a späť využilo za tri roky od obnovenia linky vyše stotisíc cestujúcich.

Český letecký dopravca na trase z Prahy cez Bratislavu do Košíc a naspäť zabezpečuje osem letov týždenne. Pravidelnú linku obnovil po dvojročnej odmlke 11. decembra 2013. ČSA sa tak vrátili na najstaršiu československú leteckú trasu Praha – Bratislava – Košice, ktorou spojili najväčšie mestá vtedajšieho Československa ešte 12. mája 1924.

Tri roky obnovenej prevádzky letov z Bratislavy hodnotí spoločnosť ako úspešné. „Za tri roky prevádzky pravidelných liniek medzi Prahou, Bratislavou a Košicami využilo lety Českých aerolínií viac ako 102 tisíc cestujúcich. Tento rok sme zaznamenali nárast prepravených pasažierov o 18 % v porovnaní s rovnakým obdobím vlani, čo je dôkazom čoraz väčšej obľúbenosti spojov, vďaka ktorým sa do cieľovej destinácie dostanete už za jednu hodinu,“ povedal obchodný riaditeľ ČSA Ján Tóth.

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík informoval, že spojiť Prahu a Bratislavu, a vďaka letom do Košíc zároveň aj dve najväčšie slovenské mestá, patrilo od začiatku medzi priority na letisku. „Podarilo sa to za krátky čas. Navyše, vďaka prestupným spojeniam v Prahe majú cestujúci na výber množstvo ďalších cieľových destinácií,“ poznamenal Trhlík.

ČSA zabezpečujú lety na trase Praha – Bratislava – Košice lietadlami typu ATR 42 alebo ATR 72 s kapacitou 40, resp. 70 miest na sedenie. Prevádzkujú dva lety každý pondelok, stredu a piatok a po jednom lete v utorok a vo štvrtok. Let medzi Prahou a Bratislavou trvá 60 minút, medzi Košicami a Bratislavou 50 minút.

Zdroj, foto: netky.sk