Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

CITROËN na Autosalóne Frankfurt 2015: Kreativita, komfort a technológie

Značka CITROËN už viac ako 95 rokov prináša do sveta automobilov svieži dych. Robí to svojou kreativitou a novátorským prístupom k tvorbe nadčasových, komfortných a účelných automobilov. Na automobily sa nepozerá iba ako na spotrebný tovar, ale svojim klientom ponúka pre ich vyšší pocit spokojnosti a jedinečný zážitok aj inovatívne doplnkové služby a širokú servisnú sieť. CITROËN tak stavia na svojom jedinečnom duchu. Ten sa mu darí prenášať do súčasnosti a ukazuje ním aj ďalšie smerovanie.

Dôležitou súčasťou značky je aj úspešné pôsobenie v automobilovom športe a to v seriáloch WTCC a WRC. Na medzinárodnom autosalóne vo Frankfurte predstaví svoje odvážne ambície, ktoré budú reprezentovať:

ODVÁŽNE A KREATÍVNE ŠTÚDIE

Na autosalóne vo Frankfurte sa značka CITROËN predstaví s dvoma dizajnovo výraznými štúdiami, ktorými naznačí   svoj pohľad na ďalšie smerovanie automobilov:

–          Svetová premiéra: štúdia CACTUS M. CITROËN predstaví sviežu a energickú verziu modelu C4 Cactus, jedinečného vozidla s nezameniteľnou osobnosťou a tvarom. Vo Frankfurte sa predstaví ako optimistická outdoorová štúdia zameraná na voľný čas. Odvoláva sa pritom na legendárny model Méhari, ktorý bol jedinečným zosobnením hodnôt značky CITROËN.

–          Európska premiéra: štúdia AIRCROSS predstavuje moderný pohľad značky CITROËN na vozidlo kategórie SUV. V Európe sa predstaví po prvý raz. Vozidlo ukáže potenciál značky na svetových trhoch v súlade so zámerom automobilky presadiť sa aj v prémiovom segmente.

CITROËN potvrdzuje svoju identitu, kreativitu a schopnosť prekvapovať.

VYNOVENÁ A STÁLE ATRAKTÍVNEJŠIA MODELOVÁ PONUKA

Modernizovaný modelový rad

Značka CITROËN predstavila v ostatných mesiacoch viacero modelov, ktoré naplno vystihujú jej hodnoty. Najprv C4 Cactus: novodobý crossover, ktorý svojím komfortom aj technológiami dokonale zapadne do mestského aj vidieckeho prostredia. Získal viac ako 35 ocenení vrátane prestížneho „World Design Car of the Year“, ktoré mu odborná porota udelila 2. apríla v New-Yorku. C4 Cactus dostane pri príležitosti autosalónu vo Frankfurte nové a očakávané prvky výbavy (najmä zadnú lavicu delenú v pomere 2/3 – 1/3), nový motor (BlueHDi 100 S&S ETG6) a nový červený lak (Jelly Red). S novou výbavou (Active City Brake, AFIL) a novými farebnými kombináciami, vrátane modrej Blue Lagoon, sa predstaví aj model CITROËN C1.

Vynovené predajné hity

Návštevníci uvidia aj dva vynovené predajné hity, ktoré budú viac vyhovovať ich predstavám: nový modelový rad C4 a nové Berlingo Multispace.

Spoločný menovateľ: komfort

Spoločný menovateľ modernizovaného modelového radu je komfort. CITROËN má množstvo skúseností s tvorbou modelov, ktoré majiteľov rozmaznávajú komfortom. Prejavujú sa aj vo vynovenom modelovom rade, ktorý spája komfort s najnovšími technológiami, ktoré posúvajú automobily na špičku ich segmentov.

ZMYSLUPLNÉ TECHNOLÓGIE

Stále účinnejšie motory

CITROËN prináša svojim klientom stále najlepšie technológie. Prejavujú sa aj v ponuke najnovších motorov. V modelovom rade CITROËN C5 sú to nové naftové motory BlueHDi 150 S&S BVM6 a BlueHDi 180 S&S EAT6.  Novými benzínovými motormi sú jednotky PureTech. Úplne nový 3-valec PureTech turbo získal ocenenie „Engine of the Year“ a bude k dispozícii v modeloch C3, C3 Picasso, C4 Cactus, C4, C4 Picasso a Grand C4 Picasso.

Služby konektivity

Značka pripravila aj kompletnú ponuku služieb konektivity CITROËN CONNECT, ktorá uľahčí každodenné cestovanie. Služby sa rozšíria s príchodom novinky CITROËN CONNECT PACK.

KOMPLEXNÁ STAROSTLIVOSŤ

Ambíciou značky CITROËN je ponúkať svojim klientom také služby, aby ich odbremenili od stresu, boli prehľadné a spoľahlivé a zamerali sa na hlavný cieľ: aby si značka vydobyla pozíciu automobilky, ktorú jej klienti najviac odporúčajú. Tento zážitok sa má odvíjať od produktov a pokračovať cez služby, ktoré uľahčujú kontakt majiteľa so značkou. Jedným z príkladov je CITROËN Service Racing – servisná prehliadka za hodinu a bez ďalších príplatkov.  CITROËN rozširuje svoju komunikáciu so zákazníkmi o CITROËN & VOUS. Najviditeľnejším prejavom bude CITROËN ADVISOR, interaktívna internetová stránka na komunikáciu. Medzi automobilovými konštruktérmi bude mať takáto služba premiéru.

Zdroj: Transservice/Citroen

Foto: Citroen/facebook