Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Citroën C4 Picasso: 500 000 predaných kusov

Dvojica vanov Citroën C4 Picasso a Grand C4 Picasso predstavená v roku 2013 a modernizovaná na jeseň 2016 si pripisuje predajný úspech v podobe pol milióna predaných vozidiel po celom svete.

Výrazný predajný úspech v podobe viac ako pol milióna predaných kusov sa modelu Citroën C4 Picasso podarilo dosiahnuť už po štyroch rokoch.

Druhá generácia modelu C4 Picasso predstavená v júni 2013 (5-miestna verzia) a v septembri 2013 (7-miestna verzia Grand C4 Picasso), modernizovaná v roku 2016, má na palube široký arzenál technologicky vyspelých systémov: dotykovú obrazovku, 3D navigačný systém s hlasovým ovládaním, bezdotykové ovládanie veka batožinového priestoru, čítanie dopravných značiek, adaptívny tempomat s funkciou štart/stop a mnoho ďalších.

S týmito tromfmi je C4 Picasso referenciou v segmente vanov, pričom ponúka najviac pokrokových technológií. Svojimi vlastnosťami zosobňuje to najlepšie z programu Citroën Advanced Comfort pričom spája vnútorný priestor, variabilitu a komfort, ktoré zvyšujú pohodlie cestujúcich (panoramatické čelné sklo, samostatné zadné sedadlá, sedadlo spolujazdca vpredu s opierkou na nohy a mnohé ďalšie). C4 Picasso sa okrem toho vyznačuje aj dynamickými jazdnými vlastnosťami, pod ktoré sa podpisujú najmä účinné a výkonné motory (naftové BlueHDi a benzínové PureTech) ako aj nová automatická prevodovka (EAT6).

Výsledok: rok za rokom sa modelu Citroën C4 Picasso darí potvrdzovať svoju príťažlivosť a to najmä:

  • 3 hlavné trhy: Francúzsko (č. 1), Španielsko (č. 2) a Veľká Británia (č. 3)
  • viac ako 80 % predaných vozidiel bolo v dvoch najvyšších stupňoch výbavy (Feel a Shine)
  • viac ako 45 % predaných vozidiel bolo dodaných s automatickou prevodovkou EAT6

 

Zdroj: Transservice/Citroën

Foto: Citroën