Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Chrysler zvoláva 67-tisíc pickupov pre problémy so spojkou

Chrysler zvoláva do servisov približne 67.000 pickupov pre technické problémy, ktoré umožňujú naštartovanie motora aj bez vyšliapnutia spojkového pedála. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zvolávacia akcia sa týka modelov Dodge Dakota, Dodge Ram 1500, 2500 a 3500 a Mitsubishi Raider, vyrobených od júla 2005 do júna 2006. Takmer 55.000 z nich sa nachádza v USA a chybný kábel sa nachádza len v spomínaných modeloch vyrobených iba v danom období. Chrysler opraví spojky bezplatne.

Chrysler informoval, že v autách s manuálnou prevodovkou sa môže zlomiť kábel v blokovacom zámku spojky, ktorý za normálnych okolností bráni naštartovaniu motora bez vyšliapnutia spojkového pedálu.

Chrysler nemá informácie o žiadnom úmrtí, ktoré by sa spájalo s týmto defektom. Národný úrad pre bezpečnosť premávky na diaľniciach (NHTSA) však spustil vyšetrovanie technického stavu pickupov už v máji tohto roka po správach, že isté dieťa naštartovalo Dodge Ram 3500 z roku 2006 bez použitia spojky. Vozidlo sa pohlo vpred, zrazilo a usmrtilo iné dieťa.

Zdroj: netky.sk

Foto: Ilustračné, wikimedia