Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Britskí vodiči ocenili bezkonkurenčnú spoľahlivosť vozidiel značky LEXUS

Britský magazín Autocar na udeľovaní svojich výročných cien AUTOCAR AWARDS ocenil najvýznamnejšie vozidlá a značky v automobilovom priemysle. Spoločnosť Lexus s radosťou oznamuje, že jej model Lexus IS získal prestížne ocenenie Jazdené auto roka 2016.

Magazín Autocar na margo svojho rozhodnutia uviedol: „To, čo sme videli a počuli od vodičov, mechanikov a obchodníkov s vozidlami, nás presvedčilo, že žiadny iný model si nezaslúži tento titul viac než práve tento. Jednoduchým faktom je, že nikto nemôže na svoj Lexus IS povedať krivé slovo.“

Šéfredaktor magazínu Autocar Jim Holder k tomu dodal: „Vybrali sme Lexus, pretože z hľadiska kúpy nie je drahý, vyznačuje sa štandardnou spoľahlivosťou, ktorá je predmetom závisti ostatných konkurentov, a je mimoriadne efektívny z hľadiska nákladov.“

Model IS, v ktorom sa spája elegancia so športovou dynamikou, ponúka dokonalú vyváženosť luxusného komfortu a výkonu. Od uvedenia jeho prvej generácie na trh v roku 1999 predala automobilka Lexus v Európe viac ako 180 000 kusov tohto modelu. Sortiment pre rok 2016 obsahuje plnohybridný model IS 300h a nový IS 200t, ktorý poháňa 2,0-litrový zážihový motor s turbodúchadlom.

Značka Lexus ovládla aj tohtoročný REBRÍČEK ZÁKAZNÍCKEJ SPOKOJNOSTI MAGAZÍNU AUTO EXPRESS 2016 DRIVER POWER SURVEY, v ktorom zvíťazili modely Lexus v troch kategóriách ako najspoľahlivejšie jazdené vozidlá vo Veľkej Británii.

Naše tri víťazné modely sú: IS ako najspoľahlivejšie jazdené kompaktné vozidlo vyššej triedy, RX ako najspoľahlivejšie jazdené vozidlo s pohonom 4×4 alebo SUV, a GS ako najspoľahlivejšie jazdené vozidlo vyššej triedy. V kategórii najspoľahlivejších kompaktných rodinných vozidiel sa umiestnil náš model CT na druhom mieste.

Prieskum zákazníckej spokojnosti Driver Power Survey 2016 oslovil 50 000 majiteľov vozidiel vo Veľkej Británii s otázkou, ako hodnotia svoje vozidlo z hľadiska spoľahlivosti, pričom získané údaje poskytujú neoceniteľné informácie pre každého, kto zvažuje kúpu nového auta. Sú dobrým indikátorom toho, čo si skutoční majitelia myslia o svojich autách, a to v celej škále kategórií, od spoľahlivosti a konštrukčnej kvality cez ovládanie a výkon až po prevádzkové náklady a ďalšie aspekty.

Steve Fowler, šéfredaktor magazínu Auto Express, uviedol: „Zdá sa byť už akousi samozrejmosťou, že Lexus ovládne rebríčky spoľahlivosti v našom prieskume zákazníckej spokojnosti Driver Power Survey, takže nie je žiadnym prekvapením, že sa tak stalo aj v roku 2016. V prípade Lexusu je totiž veľmi nepravdepodobné, že by sa niečo pokazilo – a ak sa aj náhodou pokazí, predajcovia okamžite reagujú a dajú veci do poriadku.“

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto: Toyota