Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Do Bratislavy dorazili prvé nové trolejbusy značky Škoda

Dopravný podnik Bratislava (DPB) v stredu (04.06.2014) vypravil nové trolejbusy, ktoré dodala spoločnosť Škoda Electric.

Prednostne ich nasadil na linky, ktoré obsluhujú zdravotnícke zariadenia a centrum mesta. Nové vozidlá, ktoré dopravnému podniku dodala spoločnosť v predstihu, sú kompletne vybavené informačným systémom. Informoval o tom Dopravný podnik Bratislava na svojej internetovej stránke.

V hlavnom meste oddnes premáva 10 nových trolejbusov Škoda 30 Tr. Nové trolejbusy jazdia na linke 210, ktorá spája Hlavnú stanicu a Autobusovú stanicu. „Ďalšie sú na linke 204, ktorá jazdí k Nemocnici Kramáre, čo bola naša priorita. Nízkopodlažné trolejbusy totiž uľahčia nastupovanie a vystupovanie cestujúcim s obmedzenou pohyblivosťou. Nové trolejbusy jazdia tiež na linke 206, ktorá jazdí od Autobusovej stanice k Národnému ústavu srdcových a cievnych chorôb,“ informoval predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB Ľubomír Belfi a dodal, že nové trolejbusy nasadili aj na linku 212, ktorá od Vojenskej nemocnice obslúži aj zastávku Nemocnica Kramáre. Vedenie dopravného podniku sa rozhodlo nasadiť jedno nové vozidlo aj na linku 64. Pôvodne počítali s nasadením vozidiel na linky premávajúce na Trenčiansku, možné to však bude až koncom mesiaca po ukončení predĺženia trolejbusovej trate na Trenčianskej ulici.

Ďalšie vozidlá dajú do premávky priebežne podľa harmonogramu. S využitím opcie tak dopravný podnik postupne kompletne obnoví vozový park trolejbusov. Pätnásť nových trolejbusov chceli na cesty nasadiť už 1. mája. Dopravný podnik Bratislava sa však rozhodol predĺžiť zácvik vodičov na nových trolejbusoch. Bratislavský dopravca totiž chcel, aby boli vodiči na jazdu 100-percentne pripravení a zaškolení. „Považujeme to za dôležité aj z hľadiska bezpečnosti cestujúcej verejnosti, nakoľko nové trolejbusy disponujú množstvom moderných funkcií riadenia, ktoré staré vozidla nemali,“ uviedla 30. apríla pre agentúru SITA hovorkyňa DPB Adriana Volfová.

Dopravný podnik Bratislava kúpil 15 sólo trolejbusov, 15 trolejbusov s APU agregátom a 50 kĺbových trolejbusov s možnosťou opcie na dodávku ďalších 40 trolejbusov. Nákup nových trolejbusov je financovaný z fondov Európskej únie, z Operačného programu Doprava.

Zdroj: netky.sk

Foto: Ilustračné, wikimedia