Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Bratislavské letisko vybavilo v novembri 99.425 cestujúcich

Bránami Letiska Milana R. Štefánika v Bratislave prešlo v novembri tohto roku 99.425 cestujúcich. Podľa hovorkyne letiska Veroniky Ševčíkovej to predstavuje najvyšší počet cestujúcich za posledných osem rokov.

„Osemročný rekord v počte vybavených cestujúcich v novembri je dôkazom, že náš obchodný model je nastavený správne a zabezpečuje od začiatku roka každý mesiac rekordný rast,“ konštatoval generálny riaditeľ letiska Ivan Trhlík.

V porovnaní s novembrom minulého roka sa počet cestujúcich v Bratislave zvýšil o 8 %. Zároveň medziročne o 3 % narástol počet pohybov lietadiel na 1793 odletov a pristátí. O 1 % však v novembri pokleslo množstvo vybaveného leteckého nákladu na 2050 ton.

Celkovo vybavilo letisko za 11 mesiacov tohto roka 1,65 milióna cestujúcich, čo predstavuje nárast o 13 % v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. „Pozitívne čísla vykazuje aj celkový doterajší počet pohybov lietadiel – 24.022 letov je o 4 % viac ako minulý rok,“ vyčíslila Ševčíková.

Bratislavskému letisku podľa jej slov zároveň rastie aj množstvo vybaveného leteckého nákladu, a to od začiatku roka o 7 % na 20.595 ton.

Zdroj: Netky.sk

Foto: BTS Airport