Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Bratislava má priamu leteckú linku do Dubaja

Bratislava má priame letecké spojenie do Dubaja a späť. Na Letisku M. R. Štefánika dnes slávnostne inaugurovali let spoločnosti flydubai, ktorá bude spájať slovenské hlavné mesto s Dubajom v Spojených arabských emirátoch (SAE).

Leteckú linku už od 6. decembra využili prvé desiatky cestujúcich. Nové spojenie považuje Stanislav Bujnovský z Letiska M. R. Štefánika za úspech. „Ide o prvé priame letecké spojenie z Bratislavy do Dubaja,“ zdôraznil na dnešnej tlačovej konferencii v Bratislave. Ghaith Al Ghaith zo spoločnosti flydubai doplnil, že dopravca otvoril tento týždeň päť nových liniek. Celkovo spoločnosti v roku 2014 pribudlo 23 nových spojení.

„Našou snahou je poskytovať zákazníkom pohodlné a cenovo prístupné lety do destinácií, ktoré doposiaľ neboli v centre záujmu. Teší nás, že do zoznamu týchto destinácií odteraz patrí i Bratislava. Nová letecká linka z Bratislavy zabezpečí cestujúcim prepojenie s viac ako 2,5 miliónmi obyvateľov Blízkeho východu, Afriky a južnej Ázie, pričom centrom tohto prepojenia bude Dubaj – globálne centrum obchodu, cestovného ruchu a turizmu,“povedal pri príležitosti prvého letu generálny riaditeľ spoločnosti Ghaith Al Ghaith.

Spoločnosť flydubai nedávno získala cenu 2014 CAPA Awards for Excellence in Aviation ako najinovatívnejší a najvplyvnejší letecký dopravca vo svojej skupine. Letecká sieť flydubai v súčasnosti zahŕňa 86 destinácií, pričom 54 z nich predtým nedisponovalo priamym leteckým spojením s Dubajom. Za posledných 6 rokov si spoločnosť vytvorila flotilu 42 lietadiel typu Boeing 737-800 novej generácie, pričom prevádzkuje viac ako 1 300 letov týždenne.

Nová letecká linka Dubaj – Bratislava prináša vďaka svojej geografickej polohe ďalšie možnosti dopravy do okolitých, z Dubaja ľahko dostupných krajín.

„Zavedenie pravidelnej linky do Dubaja považujeme za mimoriadny obchodný úspech. Bratislavské letisko bude mať pravidelné letecké spojenie s touto obľúbenou destináciou po prvý raz v histórii. Postupne tak napĺňame prioritné obchodné ciele, ktoré sme si pri nástupe stanovili. Medzi ne patrí najmä zaistiť v krátkom časovom hori­zonte priame denné letecké spojenie nášho letiska s minimálne 5 významnými európskymi letiskovými uzlami (tzv. hubmi) a aspoň jedným do oblasti Blízke­ho a Stredného východu,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík.

flydubai prevádzkuje medzi Medzinárodným letiskom v Dubaji  a  bratislavským Letiskom M.R. Štefánika tri priame lety týždenne. Cena spiatočnej letenky v ekonomickej triede sa začína od 425 EUR, pričom zahŕňa 20 kg registrovanej batožiny. Cena spiatočnej letenky v biznis triede zahŕňajúca všetky poplatky a 40 kg registrovanej batožiny sa začína od 1 856 EUR.

Letenky je možné zakúpiť cez webovú stránku spoločnosti www.flydubai.com, telefonicky na +971 600 54 44 45, osobne pri návšteve cestovného centra flydubai alebo prostredníctvom partnerských cestovných kancelárií. Podrobnejšie informácie o kúpe leteniek, prenájme aút či iných doplnkových službách sú k dispozícii na stránke flydubai.com

 

Číslo letu Frekvencia letov Letisko Odlet Prílet Dĺžka letu
FZ785 utorok a sobota DXB-BTS 09:45 12:55 6:10
FZ786 utorok a sobota BTS-DXB 13:50 22:20 5:30
FZ785 streda  (od 14. 1. 2015) DXB-BTS 09:05 12:15 6:10
FZ786 streda  (od 14. 1. 2015) BTS-DXB 13:00 21:30 5:30

 

dubaj_04 dubaj_05 dubaj_06 dubaj_09  flydubai flydubai1 flydubai2

V priebehu decembra sa lieta z Bratislavy do Dubaja dvakrát do týždňa, v januári to bude trikrát týždenne. A to v utorok, stredu a v sobotu. Let z Bratislavy do Dubaja trvá 5 hodín a 30 minút, let z Dubaja do Bratislavy 6 hodín a 10 minút.

V roku 2013 prepravila spoločnosť flydubai 6,82 milióna pasažierov. Dopravca lieta od roku 2009, má 42 lietadiel a prevádzkuje linky do viac ako 85 miest v 45 krajinách Stredného východu, Golfského zálivu, Afriky, Kaukazu či Strednej Ázie, Európy a Indie.

Zdroj: Netky.sk/www.bts.aero/

Foto: Netky.sk