Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

BMW vyrobilo v Lipsku 1,5 miliónty automobil

V závode BMW v Lipsku bol dnes vyrobený 1,5 miliónty automobil – BMW radu 2 Active Tourer v bielej farbe. Vozidlo bude dodané zákazníkovi v Bádensko-Württembersku.

Celkovo sa denne pri klasickej výrobe v závode v Lipsku vyprodukuje 750 vozidiel. Okrem BMW radu 2 Active Tourer sa v závode vyrába BMW radu 2 Cabrio, BMW radu 1 a BMW X1. V septembri 2013 sa tu tiež začala výroba elektromobilu BMW i3 a v máji 2014 nasledovalo športové vozidlo s plug-in hybridným pohonom BMW i8.

Závod BMW v Lipsku je jedným z najmodernejších a trvalo udržateľných automobilových závodov sveta. Od zahájenia sériovej výroby v marci 2005 tu BMW Group investovala viac ako dve miliardy eur. Celkový počet zamestnancov sa v súčasnosti pohybuje na úrovni 4000 osôb.

Dr. Milan Nedeljkovic, vedúci závodu BMW v Lipsku, sa pri tejto príležitosti vyjadril: „Som veľmi hrdý na náš tím. Takmer desať rokov po tom čo sme závod otvorili už môžeme oslavovať výrobu 1,5 miliónteho vozidla. Nachádzame sa vo veľmi dobrej pozícii s víziou úspešného budúceho pokračovania histórie závodu v Lipsku.“

Zdroj: Transservice/BMW Group

Foto: BMW Group