Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

BMW obnovilo partnerstvo s Brilliance China Automotive Holdings

Nemecká automobilka BMW predĺžila partnerstvo s čínskou spoločnosťou Brilliance China Automotive Holdings v rámci spoločného podniku do roku 2028.

Informovala o tom agentúra Reuters. Podľa analytikov tento krok pomôže obidvom spoločnostiam ďalej pokračovať v expanzii na najväčšom automobilovom trhu. Spoločnosť BMW odmietla uviesť ďalšie podrobnosti. Firma Brilliance China Automotive Holdings situáciu nekomentovala.

Napriek miernemu spomaleniu hospodárskeho rastu Číny v minulom roku sa automobilový sektor v krajine zväčšil o 15,7 %, keď sa predalo 17,9 mil. osobných automobilov. BMW chce zvýšiť predaj svojich vozidiel v tomto roku na dva milióny vozidiel alebo viac. V roku 2013 spoločnosť predala 1,96 mil. vozidiel, 20 % z toho automobilka predala na čínskom trhu. Automobilka BMW rozširuje svoje pôsobenie v Číne, pretože sa snaží obmedziť svoju závislosť na európskom trhu, na ktorom v minulom roku predala 44 % vozidiel.

V roku 2013 skupina BMW v Číne predala 390 713 vozidiel značiek Mini a BMW. Medziročne to znamená nárast o 19,7 %. Úsilie BMW na čínskom trhu nasleduje kroky spoločnosti Daimler, ktorá obnovila spoločný podnik s firmou BAIC Motor.

Zdroj: netky.sk

Foto: Ilustračné, internet