Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

BMW chce niektoré existujúce modely vybaviť elektromotormi

BMW chce v najbližších rokoch viacero svojich existujúcich modelov uviesť na trh aj s elektromotorom.

Mníchovský koncern má vo svojej ponuke aktuálne len jeden elektromobil i3 s odľahčenou karosériou z uhlíkových vlákien rovnako ako šesť hybridov. BMW chce rozšíriť ponuku čistých elektromobilov, ktoré by sa neobmedzovali na modelový rad i.

Nemecký denník Handelsblatt s odvolaním sa na zdroje z kruhov koncernu uviedol, že šéf BMW Harald Krüger predstaví novú stratégiu dozornej rade koncom septembra. BMW chce týmto spôsobom zareagovať na amerického výrobcu elektromobilov Tesla a plány konkurenčných nemeckých automobiliek. Okrem elektromobilov radu i s karosériou z uhlíkových vlákien, sa na trh môžu dostať aj vozidlá radu 3, SUV X4 alebo autá značky Mini poháňané elektromotorom. BMW sa k správe Handelsblattu odmietlo vyjadriť.

Konkurenčný koncern Daimler plánuje, že do budúceho roka bude ponúkať desať hybridných modelov a od roku 2020 chce predávať viac než 100.000 elektromobilov ročne. Šéf koncernu Volkswagen Matthias Müller zasa povedal pre denník Bild, že automobilka bude v roku 2020 ponúkať 30 modelov elektromobilov.

Zdroj, foto: Netky.sk