Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Automobilka Porsche predala rekordný počet áut

Nemecký výrobca luxusných áut Porsche zaznamenal najúspešnejší 1. polrok vo svojej histórii. Najviac k tomu prispel rastúci dopyt v Číne, ktorá je najväčším trhom automobilky.

Firma Porsche dnes uviedla, že za 1. polrok tohto roka predala vo svete 126.497 vozidiel. To je o 7 % viac než v rovnakom období minulého roka. Veľkou mierou sa pod to podpísal dopyt na kľúčovom čínskom trhu. Predaj na tomto trhu vzrástol za prvých šesť mesiacov medziročne o 18 % na 35.864 áut.

Zvýšil sa aj predaj v USA a Európe. V Spojených štátoch vzrástol predaj áut o 3 % a v Európe o 6 %. Rast zaznamenal aj predaj na domácom nemeckom trhu, ten bol však slabý, iba na úrovni 1 %.

Oznámenie Porsche prichádza pre firmu v náročnom období. Tento týždeň nemecká prokuratúra oznámila, že v súvislosti s emisnou kauzou Volkswagenu, ktorý je materskou spoločnosťou Porsche, začala voči jej zamestnancom vyšetrovanie pre podozrenie z podvodu a klamlivej reklamy.

Škandál s emisiami vypukol v septembri 2015, keď americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) oznámila, že VW do státisícov dieselových áut v USA nainštaloval softvér, ktorý počas testovacej fázy umožňuje maskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Neskôr firma priznala, že po svete jazdí okolo 11 miliónov áut s takýmto softvérom, z nich väčšina v Európe.

 

Zdroj, foto: Netky.sk