Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Audi chce v roku 2025 predať zhruba 700-tisíc elektromobilov

Audi chce v roku 2025 predať zhruba 700.000 elektromobilov, čo predstavuje podiel 25 % až 30 % na celkovom počte predaných vozidiel tejto značky.

Hovorca Audi sa k správe nemeckého časopisu Manager Magazin odmietol vyjadriť, podľa neho je však „trend správny“. Informovala o tom agentúra DPA.

Hovorca ďalej uviedol, že podiel hybridných a elektrických vozidiel Audi musí výrazne stúpnuť, aby spoločnosť splnila klimatické ciele. Prvé sériovo vyrábané čisto elektrické Audi má zísť z bruselskej montážnej linky v roku 2018.

Podľa časopisu Manager Magazin dostal šéf Audi Rupert Stadler príkaz investovať miliardy do alternatívnych pohonov a nových oblastí podnikania. Hovorca Audi uviedol, že automobilka urýchli vývoj v oblasti digitalizácie a zefektívni činnosť.

Šéf Volkswagenu Matthias Müller v dôsledku emisného škandálu na tohtotýždňovom valnom zhromaždení v Hannoveri oznámil, že koncern chce v roku 2025 predávať dve až tri miliardy čisto elektrických vozidiel. To predstavuje 25 % celokoncernového predaja.

Zdroj,foto: Netky.sk