Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Air France-KLM chce vstúpiť na trh s nízkonákladovými diaľkovými letmi

Francúzska letecká spoločnosť Air France-KLM skúma viaceré možnosti, ako vstúpiť na trh s nízkonákladovými diaľkovými letmi. O niečo podobné sa snaží aj nemecká Lufthansa. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Najväčšie európske aerolínie pracujú na tomto odvážnom pláne už viac ako rok. Dôvodom je čoraz väčší tlak konkurenčných nízkonákladových spoločností, ako sú Norwegian Air Shuttle, French Blue a tiež tradičný rival Lufthansa. Uviedol to generálny riaditeľ francúzskej spoločnosti Jean-Marc Janaillac v rozhovore pre televíziu Bloomberg.

Expanzia na trh s lacnejšími diaľkovými letmi predstavuje zmenu stratégie, keďže Air France-KLM sa v oblasti nízkonákladovej dopravy zameriavali na kratšie lety po Európe. Janaillac však pre Bloomberg uviedol, že aerolínie nemôžu dlhšie zatvárať oči pred čoraz väčšou a tvrdšou konkurenciou na trhu s diaľkovými letmi.

„Air France-KLM vyrástla nová konkurencia a otázkou teraz je, ako sa s touto situáciu vyrovnať,“ uviedol Janaillac. Dodal, že spoločnosť nechce o týchto témach diskutovať verejne, pretože skúma viaceré možnosti a zatiaľ sa nerozhodla, ktorú z nich si zvolí, aby zvládla príchod nových nízkonákladových prepravcov na väčšie vzdialenosti.

Aj nemecká Lufthansa rozširuje linky nízkonákladovej dcéry Eurowings, ktorá okrem toho, že zabezpečuje prepravu cestujúcich z tzv. okrajových letísk, otvára tiež diaľkové linky z nemeckého Kolína do dovolenkových destinácií, napríklad do Domikánskej republiky, na Kubu alebo Maurícius.

Trh s diaľkovými nízkonákladovými letmi nie je zatiaľ úplne obsadený, keďže väčšina nízkonákladových aerolínií sa zameriava na krátke lety a čo najhustejší časový harmonogram. To im umožňuje maximálne využiť svoje stroje počas dňa.

Najambicióznejšie plány má v tomto smere letecká spoločnosť Norwegian Air, ktorá chce spojiť Paríž s New Yorkom, Los Angeles a Fort Lauderdale, pričom ceny jednosmerných leteniek by mali začínať od 179 eur.

Zdroj, foto: Netky.sk