Viac info" />

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Adrenalínový deň s TOYOTOU a úspešným vodným slalomárom Matejom Beňušom

Spoločnosť Toyota Central Europe – Slovakia usporiadala dňa 3. mája 2016 zaujímavú akciu pre slovenské motoristické média, ktorej hlavným cieľom bolo pripomenutie spolupráce s úspešným slovenským vodným slalomárom Matejom Beňušom.

Aj práve preto sa stretnutie uskutočnilo na Divokej vode v areáli vodných športov v Čunove. Zúčastnilo sa na ňom 15 významných motoristických novinárov a taktiež spomínaný úspešný športovec Matej Beňuš.

Matej Beňuš je bezpochyby najväčším talentom slovenského športu. Vodnému slalomu sa naplno venuje od roku 1998, teda od svojich 11rokov. Má veľké ambície dosiahnuť tento rok významných úspechov na svetovej vodnoslalomárskej scéne, a v letných mesiacoch ho čaká účasť na Olympiáde v Rio, kde bude reprezentovať Slovenskú republiku.

Vzájomná spolupráca Mateja Beňuša so značkou Toyota spočíva vo využívaní vozidla tejto japonskej značky pre cestovné účely v rámci športovej prípravy úspešného slovenského reprezentanta vo vodnom slalome v sezóne 2016 Matej jazdí na hybridnej verzii modelu RAV 4.

„Mám veľkú radosť, že sme s Toyotou našli spoločnú cestu. Toyota Rav 4 hybrid ma sprevádza a robí mi spoločnosť na cestách za pretekmi, tréningami, sústredeniami, ale taktiež aj v bežnom súkromnou živote. Je to proste „parťák na ktorého sa môžem spoľahnúť v každej situácii čo je pre športovca nesmierne dôležité „komentoval spoluprácu s Toyotou Matej Beňuš“.

Organizátori pripravili pre hostí súťaž v raftovaní na divokej vode. Vytvorili sa 3 súťažné posádky, ktoré absolvovali 3 jazdy. Každá z posádok mala v rafte profesionálneho inštruktora, ktorého úlohou bolo zaškolenie tímu vrátane navigovania. Jazdy boli tri. Jedna testovacia a dve sa išli na čas, s tým že lepší čas z dvoch súťažných jázd sa zapísal. Na vode sa strávilo približne 40 minút.

Víťazná posádka pod vedením Mateja Beňuša prešla súťažnou trasou najrýchlejšie.

Hostia mali možnosť zoznámiť sa s Matejom Beňušom, ktorý je ambasádorom modelu Rav 4 hybrid, ale taktiež mali možnosť vyskúšať si šport, ktorý sa spája nielen s adrenalínom, ale predovšetkým  tímovou spoluprácou, ktorá je pre tento typ športu veľmi dôležitá.

„Som veľmi rád, že sme sa mohli stretnúť s významnými motoristickými médiami a milými hosťami pri tejto akcii a vo veľmi príjemnej atmosfére. Samozrejme víťaznej posádke gratulujem“. Dodal Pavel Zákora, riaditeľ spoločnosti Toyota Central Europe – Slovakia.

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto: Toyota