Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Zeleným autom roka sa celosvetovo stala Toyota Mirai

Toyota Mirai bola na tlačovej konferencii, ktorá sa konala na newyorskom autosalóne, zvolená za najekologickejšie vozidlo roka 2016. Voľby sa zúčastnila porota zložená zo 73 medzinárodných motoristických novinárov z 23 krajín.
Toyota Mirai bola zvolená z pôvodného vstupného zoznamu ôsmich nových vozidiel z celého sveta, potom zo zúženého zoznamu troch finalistov, na ktorom sa okrem víťaza nachádzala aj nová Toyota Prius.

Karl Schlicht, výkonný viceprezident predaja a marketingu v spoločnosti Toyota Motor Europe, povedal:

„V pozícii uznávaného lídra v oblasti hybridnej technológie sme naozaj poctení týmto významným ocenením. Ide o jasné uznanie dlhodobého záväzku spoločnosti Toyota z oblasti technológie palivových článkov, ktorú možno považovať za presvedčivé, bezpečné a relevantné riešenie mobility vedúce k vývoju dokonalého ekologického vozidla“.

Spoločnosť Toyota sa zameriava na najbližších 100 rokov automobilizmu a pokročila s vývojom vozidla, ktoré ponúkne novú, jedinečnú hodnotu. Mirai je priekopnícke vozidlo, ktoré prispeje k spoločnosti založenej na energii z vodíka. Výfukovými splodinami je nie je nič iné než vodná para. Okrem pokročilej technológie palivových článkov a minimálneho vplyvu na životné prostredie je jazda s modelom Mirai zábavná. Vozidlo má futuristický dizajn, ktorým sa jasne radí medzi vozidlá typu FCV a ponúka pokojnú a komfortnú jazdu.

Toyota Mirai sa v Európe objavila v septembri 2015 a v súčasnosti je už k dispozícii na prenájom alebo kúpu vo Veľkej Británii, Nemecku a Dánsku. Komerčné uvedenie sa chystá v Belgicku, Holandsku, Nórsku a Švédsku, čím sa počet európskych krajín, kde je Mirai dostupný, zvýši na sedem. Mirai sa taktiež predáva v Japonsku a v Spojených štátoch.

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto: Toyota