Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Vodiči pozor: Počas posledných dvoch týždňov roka prebehne viacero cestných kontrol

Prezídium Policajného zboru (PZ) SR naplánovalo na posledné dva týždne roka 2015 niekoľko celoslovenských policajných kontrol na cestách. Polícia ich bude vykonávať najmä v ranných hodinách medzi 5.00 a 10.00 h a poobede, v čase špičky.

Ako dodal, tento rok registrujú vysokú úmrtnosť chodcov na cestách, ich počet už prekročil 75. „Obdobie Vianočných sviatkov je už tradične pre políciu obdobím, kedy musíme z pohľadu našej práce pridať. Je to obdobie, kedy sa v zvýšenej miere ľudia presúvajú naprieč Slovenskom,“ konštatoval.

Vianočné obdobie je sprevádzané tiež zvýšenou majetkovou kriminalitou. Polícia zaznamenala nielen drobné krádeže v nákupných centrách, ale aj vlámania do obchodných domov v nočných hodinách, kde sa páchatelia snažia ukradnúť väčšie množstvo tovaru. „Záver roka bol vždy typický tým, že sme sa snažili dostať čo najviac policajtov do terénu, aby sme mohli riešiť všetky úlohy, ktoré sú s tým spojené,“ uviedol policajný prezident.

V súvislosti so silvestrovskými oslavami apeluje na dodržiavanie bezpečnosti. „Vyzývam občanov, aby sa držali zdravého rozumu a keď chcú použiť pyrotechniku, aby si ju kúpili a nevyrábali doma. Mala by byť zárukou bezpečnosti, pokiaľ je manipulácia s ňou dodržaná,“ upozornil. Dodal, že aj napriek tomu sú ľudia, ktorí si vyrábajú vlastnú pyrotechniku a ohrozujú tak seba, aj svoje okolie.

Prezident PZ upozornil na zvýšenú mieru požívania alkoholu počas posledných dní roka. „Štatistiky ukazujú, že v tomto čase veľa ľudí sadá za volant aj pod vplyvom alkoholu,“ zhodnotil. „Ohrozujete seba, ohrozujete blízkych, okolie a môžete spôsobiť aj vážne ohrozenie zdravia a života,“ upozornil nezodpovedných vodičov.

Policajný prezident musí byť k dispozícii 24-hodín denne, a teda aj počas sviatkov. V prípade, že sa nestane nejaká mimoriadna udalosť, plánuje stráviť sviatky s rodinou v Nitre. „Želám si, aby tých udalostí, ktoré sa dajú charakterizovať ako mimoriadne vážne, bolo čo najmenej, a aby sme záver roka prežili v bezpečnom prostredí všetci, nielen ja, ale celé Slovensko,“ uzavrel.

Zdroj, foto: Netky.sk