Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Stovky čerpacích staníc vo Francúzsku zostali zatvorené, nemajú palivo

Stovkám čerpacích staníc vo Francúzsku sa v nedeľu minulo palivo a museli zatvoriť v dôsledku protestov odborárov, ktorí nesúhlasia s novým zákonníkom práce a zablokovali ropné rafinérie a sklady paliva, informovala BBC.

Minister dopravy Alain Vidalies povedal, že z 12.000 čerpacích staníc v krajine ich bolo v nedeľu 820 celkom bez paliva a ďalším 800 chýbal najmenej jeden druh paliva.

Premiér Manuel Valls vyhlásil, že Francúzsko má dostatočné zásoby, aby sa s blokádou vyrovnalo. „Máme situáciu plne pod kontrolou. Myslím si, že niektoré z rafinérií a skladov, ktoré boli zablokované, už nie sú alebo nebudú v nadchádzajúcich hodinách či dňoch,“ citovala ho BBC.

Protestujúci zablokovali dodávky z najmenej polovice z ôsmich francúzskych rafinérií v reakcii na nový zákonník práce, ktorý uľahčuje zamestnávateľom prepúšťanie a najímanie zamestnancov a znižuje ich pracovno-právnu ochranu.

Vláda novú reformu presadila 10. mája bez toho, aby o nej nechala hlasovať parlament.

Predĺžený štrajk vo francúzskych rafinériách v roku 2010 vyústil v nadbytok surovej ropy v Európe a spôsobil, že tisícom čerpacích staníc sa minuli palivá.

Trajektová doprava v prístave Calais je bez obmedzení. Čerpacia stanica je však pri vchode do prístavu Calais uzatvorená. Sprístupnená je iba pre vozidlá záchrannej služby. 

Zdroj: Netky.sk, Transservice

Foto: Twitter