Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

FOTO Scania pre prácu v náročnom teréne

Scania vďaka unikátnemu modulárnemu systému je schopná postaviť ťažké nákladné vozidlá pre celý rad aplikácií, pričom má k dispozícii najširšiu škálu podvozkov na trhu. Riešenia Scanie pre špeciálne vozidlá zároveň vychádzajú zo štruktúry a súčastí štandardných nákladných vozidiel pre diaľkovú dopravu, preto zákazníci získavajú celý rad výhod, napríklad náhradné dielce a servis sú k dispozícii po celom svete.

Scania na Slovensku neustále zvyšuje počet vozidiel pre špeciálne úlohy. Jedným z takýchto vozidiel je SCANIA G 450 CB 6×6 s nadstavbou teleskopického návesu pre firmu Ing. Roman Pruszkay – PRUS CONSULT so sídlom v Beluši.

„Hlavnou činnosťou našej spoločnosti sú práce spojené s ťažbou a spracovaním drevnej hmoty. Venujeme sa kompletnému obhospodarovaniu lesov, zo strojovej techniky sme doteraz vlastnili vývoznú súpravu, lesný traktor a lesnú frézu. Dopravu sme zabezpečovali dodávateľsky. Jeden z našich pravidelných dopravcov vlastní niekoľko Scanií. V teréne sme s nimi boli spokojní tak, že sme pri kúpe vsadili na osvedčenú značku Scania“, hovorí Ing. Roman Pruszkay, majiteľ spoločnosti. „Ak všetko pôjde podľa plánu, v budúcnosti plánujeme rozšíriť vozidlový park o hladký cestný kamión s návesom na drevo“, dodáva pán Pruszkay.

Nadstavba pre podvozok Scania bola vyrobená a dodaná spoločnosťou UMIKOV CZ s.r.o. Firma vyrába návesy a prívesy pre ťažbu, manipuláciu a prepravu dreva vrátane montáže hydraulických nakladacích žeriavov.

„Kombináciou vynikajúcich vlastností vozidla SCANIA G 450 CB 6×6 a nadstavby, konkrétne teleskopického návesu UMIKOV NPK 39 T a výkonného nakladacieho žeriavu EPSILON Q 170 Z, vzniká vysoko efektívne a univerzálne vozidlo pre vyvážku a prepravu dreva. Kombinácia týchto vlastností a parametrov umožňuje skrátiť čas nakládky i vykládky oproti iným zariadeniam až o 60 %, čo prináša zlepšenie efektivity práce a najmä úsporu prevádzkových nákladov“, Milan Vaško, konateľ spoločnosti UMIKOV CZ s.r.o..

ZDROJ: Transservice/Scania
FOTO: Scania