Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Ryanair spustí nové linky z Bratislavy, bude lietať aj do Izraela

Cestujúci z bratislavského letiska budú môcť lietať do štyroch nových destinácií. Letecká spoločnosť Ryanair dnes oznámila spustenie nových liniek v zimnej sezóne 2016/2017.

„Zavádzame nový zimný letový poriadok z bratislavského letiska. Zahŕňa novú linku do mesta Eilat-Ovda v Izraeli a tri nové linky do Bruselu, Edinburghu a Manchestru,“ uviedol na tlačovej konferencii v Bratislave obchodný riaditeľ Ryanairu David O’Brien. Celkovo tak bude spoločnosť z Bratislavy prevádzkovať 13 liniek. Podľa O’Briena by to malo priniesť ročne 1,2 milióna prepravených pasažierov z a do Bratislavy a podporiť vytvorenie 900 pracovných miest na letiskách v Európe, vrátane toho bratislavského.

Nová linka z Bratislavy do Izraela bude spustená 30. októbra tohto roka a prevádzkovaná bude dvakrát týždenne, každý štvrtok a nedeľu. Do Bruselu sa bude lietať šesťkrát týždenne, do Edinburghu dvakrát týždenne a do Manchestru trikrát týždenne. Spustenie nových liniek, najmä do Bruselu, bude podľa O’Briena pre bratislavské letisko prínosom aj v súvislosti s nadchádzajúcim predsedníctvom Slovenska v Európskej únii v druhej polovici tohto roka.

Ryanair zároveň oznámil, že na svojej základni v Bratislave bude mať už druhé bázované lietadlo.

Generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík aj vďaka spolupráci s Ryanairom očakáva v tomto roku dvojciferný nárast počtu prepravených pasažierov na celkovo 1,8 milióna osôb.

„Pokračuje trend našej spolupráce a obchodný model, ktorý sme nastavili v minulom roku. Čísla hovoria samé za seba. Nárast je masívny, minimálne dvojciferný. Január, február ukazuje nárast na úrovni 44 % , takže predpokladáme, že v prvom štvrťroku bude nárast v medziročnom porovnaní až na úrovni 34 %, možno aj viac. Budeme plniť cieľ, ktorý sme si dali, teda priblížiť sa k dvom miliónom cestujúcich,“ priblížil Trhlík.

Zároveň ocenil, že sa podarilo zaistiť spojenie medzi bratislavským a bruselským letiskom. „Politici, úradníci budú mať možnosť cestovať za tretinové peniaze medzi Bruselom a Bratislavou,“ dodal Trhlík.

Zdroj, foto: netky.sk