Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Popradským letiskom prešlo najviac cestujúcich za 15 rokov

Letisko Poprad – Tatry zaznamenalo v minulom roku najviac cestujúcich za posledných 15 rokov.

„Služby letiska pod Tatrami využilo v uplynulom roku viac ako 85-tisíc cestujúcich, čo je približne o 54-tisíc viac ako v roku 2014 a takmer o 60-tisíc viac ako v roku 2013,“ skonštatovala riaditeľka akciovej spoločnosti Letisko Poprad – Tatry Ivana Herkeľová. Letecké spoločnosti lietajúce z popradského letiska v minulom roku prevádzkovali celoročnú pravidelnú linku Londýn – Poprad – Londýn, sezónne pravidelné linky Riga – Poprad – Riga a Riga – Varšava – Poprad – Varšava – Riga a charterové lety do Moskvy, Kyjeva, Dnepropetrovska, Burgasu a Antalye.

Súčasná zimná sezóna má podľa Herkeľovej na popradskom letisku úplne iný charakter ako v minulosti. „Charterové lety z Ukrajiny a Ruska, ktoré v minulých rokoch ako jediné zabezpečovali leteckú dopravu turistov do nášho regiónu počas krátkeho obdobia takzvaného zlatého týždňa, nahradili v minulom roku čiastočne a v tomto roku už úplne pravidelné lety počas celej zimnej sezóny,“ uviedla. Ako odpoveď na trvalý pokles počtu charterových letov z Ruska a Ukrajiny v minulých rokoch, ktorý je podľa Herkeľovej slov zrejme spôsobený ekonomickou a politickou situáciou v týchto krajinách, pripravilo popradské letisko spolu so svojimi partnermi sezónnu pravidelnú linku Riga – Poprad – Riga.

„Na rozdiel od minulého roku, keď bola prevádzkovaná raz týždenne, v sobotu, pribudol k sobotnému letu ďalší let v utorok, ktorý má medzipristátie vo Varšave. Vďaka tomu má Poprad dvakrát týždenne spojenie s Rigou a raz s Varšavou. Letový poriadok je prispôsobený potrebám turistov smerujúcim do nášho regiónu nielen z Rigy a Varšavy ale, vzhľadom na nadväzujúce lety z Rigy, aj z ďalších miest ako sú Talin, Helsinky, Moskva, Petrohrad a iné,“ zhrnula riaditeľka spoločnosti.

Spoločnosť Letisko Poprad – Tatry, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od 1. januára 2005 a má základné imanie 19,831 mil. eur. Medzinárodné letisko v Poprade leží vo výške 718 metrov nad morom a je najvyššie položeným letiskom pre dopravné lietadlá na krátke a stredné trate v strednej Európe.

Zdroj, foto: Netky.sk