Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Nové Aygo x-cite v dvojfarebnom žlto-čiernom prevedení

Toyota Aygo už pri svojom uvedení na trh zaujala v triede malých automobilov svojím výrazným vzhľadom. Svojmu majiteľovi ponúka nespočetné množstvo možností na prispôsobenie podľa svojho želania a vkusu. Automobil tak účinne vyzdvihuje osobnosť svojho používateľa. Teraz prichádza nová edícia x-cite.

Na exteriéri vozidla je viac než 10 častí, ktoré možno jednoducho a v krátkom čase nahradiť dielmi inej farby či vzhľadu, a to dokonca aj po niekoľkých rokoch od zakúpenia vozidla.

Pri všetkých rozhodnutiach v otázkach štylistického stvárnenia aj konštrukcie novej Toyoty Aygo bol zohľadňovaný faktor zábavy, či už ide o ikonické stvárnenie predných partií v tvare písmena „X“ alebo širokú škálu možností zákazníckych úprav. Konštrukčný rad zahŕňa dva stupne výbavy a tri špeciálne edície, ktoré sa každoročne obmieňajú.

Toyota teraz predstavuje novú edíciu Aygo x-cite, ktorá je zatiaľ najextrovertnejším zástupcom tohto modelového radu, do ktorého vnáša ešte väčší švih. Aygo x-cite v žltom vyhotovení je už treťou farebnou edíciou. Pred ňou boli oranžová a modrá. Každá z týchto edícií sa radila medzi najpredávanejšie verzie modelu Aygo.

Novú edíciu x-cite spoznáte podľa nového odtieňa karosérie „Žltá žiarivá“ v kombinácii s ozdobnými prvkami s lesklým čiernym povrchom, ktoré boli použité na stvárnení písmena „X“ na prednej maske a na zadnom nárazníku. Ozdobné prvky predného nárazníka a vonkajšie spätné zrkadlá sú v matnom čiernom vyhotovení. Päťlúčové 15″ zliatinové disky kolies sú lesklé čierne s nábojmi v matnom čiernom odtieni.

Nová edícia x-cite je v ponuke len v dvojfarebnom vyhotovení s čiernou strechou, prinášajúcou nápadnejší a dynamickejší vzhľad.

Rovnaký dizajnový motív sa rozvíja aj v interiéri, ktorý zaujme žltým odtieňom „Žiarivá žltá“ na bočniciach sedadiel, ozdobných prvkov okolo vetrákov, na hlavici radiacej páky a na koberčekoch. Prvky v matnom čiernom odtieni nájdeme na prístrojovom štíte, stredovom paneli a okolo páky voliča prevodovky, pričom vnútorné kľučky dverí sú chrómové.

Táto edícia s dvojfarebným dizajnom karosérie ponúka výbavu, v ktorej je napríklad multimediálny systém x-touch, zliatinové kolesá so špeciálnym čiernym dizajnom, manuálna klimatizácia, LED svetlá na denné svietenie a kožený volant. Integrovaná zadná parkovacia kamera pomáha vodičovi pri parkovaní alebo manévrovaní v tesných priestoroch. Aktivuje sa vždy po zaradení spätného chodu. Zadná kamera sníma situáciu za vozidlom a prenáša obraz spoločne s pomocnými vodiacimi čiarami na 7″ displej systému x-touch.

Aygo poháňa 1,0-litrový zážihový trojvalec VVT-i, ktorý spĺňa požiadavky emisnej normy Euro 6. Pohonná jednotka dosahuje v danej triede rekordne nízku spotrebu len 4,1 l/100 km a emisie CO2 na úrovni iba 95 g/km. Môže spolupracovať buď s manuálnou prevodovkou, alebo automatizovanou manuálnou prevodovkou „x-shift“.

Aygo x-cite sa teraz predáva v akciovej edícii za 9 770€ s manuálnou prevodovkou, alebo 10 570€ s automatickou prevodovkou.

Zdroj: Transservice/Toyota

Foto: Toyota