Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Lexus dosiahol v prvom štvrťroku v Európe rekordnú úroveň predaja

Za prvé tri mesiace sa v Európe predalo viac ako 18 tisíc vozidiel Lexus, čo predstavuje najlepší kvartálny výsledok v histórii značky a v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka ide o nárast o 16 %.

• K nárastu predaja prispeli nové modely RX a LX aj stabilne dobrý predaj modelu NX.
• Najvyšší nárast sa zaznamenal v Poľsku (+71 %), Írsku (+43 %) a Belgicku (+39 %).
• Predaj značky narástol o 20 % aj v strednej Európe (Česko, Slovensko a Maďarsko).
• Spoločnosť Lexus plánuje v roku 2016 predať v Európe 70 tis. vozidiel.

Spoločnosť Lexus Europe predala počas prvých troch mesiacov roka 2016 18 058 vozidiel, čo predstavuje oproti rovnakému obdobiu minulého roka nárast o 16 %. Celý trh luxusných vozidiel pritom rástol o niečo pomalšie, a to o 10 %.

„V druhej polovici roka 2015 sa uskutočnili vo všetkých európskych krajinách premiéry nových modelov, vrátane modelov RX, GS F, RC a GS. K tomu sa pridali modely LX a ES v krajinách východnej Európy,“ komentuje Alain Uyttenhoven, manažér spoločnosti Lexus Europe, a dopĺňa: „Nesmierne nás teší, s akým pozitívnym prijatím sa stretla naša ponuka. Postavenie značky Lexus v Európe plánujeme ešte viac posilniť a už teraz sa tešíme na veľmi úspešný rok 2016.“

Počas prvého štvrťroka sa začal predaj úplne nového modelu RX štvrtej generácie. Tento model zaznamenal oproti prvému kvartálu 2015 nárast predaja o 114 % (tento rok 4 024 vozidiel). Model NX zostáva celkovo najpredávanejším vozidlom z ponuky značky Lexus. Rozhodlo sa preň 6 315 zákazníkov, a tak sa predaj dostal na úroveň prvých troch mesiacov roka 2015, čo znamená v období uvedenia nového modelu na trh.

rx-range-studio

Nový Lexus LX, rovnako uvedený na trhy krajín východnej Európy na konci roku 2015, zaznamenal pozoruhodný nárast predaja o 165 % na 1 456 vozidiel, zatiaľ čo predaj modernizovaného modelu ES vzrástol o 19 % na 475 vozidiel.

Stále viac zákazníkov sa rozhoduje pre hybridné vozidlá, ktorých sa predalo 12 141 kusov (+14 %). Ide približne o dve tretiny z celkového počtu predaných vozidiel Lexus, pričom na čele sa nachádzajú modely NX 300h (4 672 vozidiel), CT 200h (2 445 vozidiel) a RX 450h (2 362 vozidiel).

V minulom roku sa predstavil aj modelový rad vozidiel vybavených novým prepĺňaným motorom Lexus s objemom 2,0 litra: NX 200t, RX 200t, GS 200t, IS 200t a RC 200t. Tieto modely počas prvých troch mesiacov roka 2016 tvorili 12 % z celkového počtu predaných vozidiel Lexus, pričom najväčšími trhmi boli v tomto prípade Rusko a Poľsko.

K výraznému nárastu predaja došlo vo všetkých častiach regiónu, ktorý má na starosti spoločnosť Lexus Europe. Nárast v niekoľkých krajinách dokonca prekročil 20 %, vrátane Francúzska, Nemecka, Belgicka, Írska, Poľska, Izraela, Ukrajiny a Ruska (+23 %). V prípade Ruska aj napriek náročným podmienkam, ktoré panujú na tomto trhu (segment luxusných vozidiel v danom štvrťroku klesol o 14 %). Nárast na úrovni 20 % zaznamenala značka aj v regióne strednej Európy (Česko, Slovensko a Maďarsko).

ZDROJ: TRANSSERVICE/TOYOTA
FOTO: TOYOTA