Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Horský priechod Šútovce uzavretý pre vozidlá nad 10 m

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, informuje Slovenská správa ciest.

Povrch vozoviek na cestách I., II. a III. triedy je prevažne vlhký až mokrý. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska sa na vozovkách miestami vyskytuje vrstva čerstvého až utlačeného snehu do troch centimetrov. Miestami zľadovatený sneh hrúbky jeden až dva centimetre sa vyskytuje na cestách nižších kategórií v obvode Banská Štiavnica a Žiar nad Hronom.

Povrch vozoviek na horských priechodoch je prevažne mokrý, okrem horského priechodu Čertovica, Podspády, Besník, Makov, Fačkov, Javorník, Príslop, Dobšiná, Veľké Pole, Cukmantel a Huty, kde je vozovka pokrytá kašovitým až utlačeným snehom do troch centimetrov.

Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 m v okolí tunela Branisko. Na vlhkých a mokrých cestách sa môže pri nízkych teplotách tvoriť poľadovica. Na ceste I/14 na horskom priechode Šturec je nebezpečenstvo padania stromov. Pre vozidlá nad 10 m sú uzatvorené horské priechody Šútovce a cesta I/64 v úseku Nitrianske Pravno – Fačkovské sedlo.

Zdroj: Netky.sk

Foto: Ilustračné, Netky.sk