Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Divízia Daimler Trucks dosiahla vlaňajší odbyt vyše 500-tisíc nákladných áut

V roku 2015 dosiahol Daimler (prostredníctvom divízie Daimler Trucks & Buses) celosvetový odbyt vyše pol milióna (podľa predbežných výsledkov) nákladných vozidiel svojich značiek: Mercedes-Benz, FUSO, Freightliner, Western Star, Thomas Built Buses a BharatBenz.

„V roku 2015 sme predali viac ako 500 000 nákladných vozidiel – a náš odbyt rástol tretí rok po sebe. Vďaka našim špičkovým produktom sme tak mohli uzavrieť jeden z najlepších rokov v histórii divízie Daimler Trucks – a to aj napriek čiastočne veľmi náročným trhom.“ Zhodnotil dosiahnuté výsledky Wolfgang Bernhard, člen predstavenstva koncernu Daimler zodpovedný za divíziu Daimler Trucks & Buses. Zároveň priblížil ďalšie vyhliadky: „Aj v roku 2016 zostane trhové prostredie v našom obchode výzvou. Predsa však máme pevne na zreteli náš najbližší odbytový cieľ 700 000 nákladných vozidiel v roku 2020.“

Ťahúňom celosvetového rastu bol región NAFTA (Kanada, USA a Mexiko), kde divízia Daimler Trucks od januára do novembra 2015 zvýšila predaje o 20 percent na 176,1-tisíca nákladných vozidiel. V západnej Európe narástli predaje divízie za prvých jedenásť mesiacov na 56 tisíc (v predchádzajúcom roku to bolo 50,5-tisíca). Napriek koncoročnému poklesu vzrástol odbyt i v Turecku na 20,4-tisíca (rok predtým 18,9-tisíca) nákladných áut. V Japonsku sa zvýšil predaj o štyri percentá na 41,6-tisíca vozidiel značky FUSO (v predchádzajúcom roku 39,9-tisíca). V Indii narástol odbyt divízie o 29 percent na úroveň 12,5-tisíca (v predchádzajúcom roku to bolo 9,7-tisíca) vozidiel BharatBenz, ktorých sa od začiatku dodávok v septembri 2012 predalo viac ako 30 tisíc.

V dôsledku rozkolísania viacerých trhov s nákladnými vozidlami došlo v niektorých krajinách k poklesu. Dramatický prepad zaznamenala divízia v Brazílii. Počas prvých jedenástich mesiacov roku 2015 pokles na 27,9-tisíca (kým v roku 2014 to bolo 44,5-tisíca) nákladných vozidiel.

Zdroj: Transservice/Daimler

Foto: Daimler