Viac info" />
  • Slovenčina
  • InfoMail
    Zadajte svoj e-mail a dostávajte bezplatne aktuálne správy z dopravy

    This MailChimp shortcode is now deprecated. Please insert the new shortcode to display this form.

  • Prihlásiť

Dopravný blog

Vždy aktuálne správy z dopravy

Alitalia uvažuje o kúpe 49-% podielu v Air Malta

Talianske aerolínie Alitalia uvažujú o kúpe 49-% podielu v leteckej spoločnosti Air Malta. Oznámili to dnes maltská vláda a talianska letecká spoločnosť a informáciu zverejnili agentúry AP a DPA.

Alitalia, v ktorej má kontrolný podiel arabská letecká spoločnosť Etihad Airways, dnes podpísala memorandum o porozumení s vládou vo Vallette. Generálny riaditeľ Alitalia Cramer Ball pri tejto príležitosti uviedol, že memorandum je prvý a významný krok. Dodal však, že aerolínie sa rozhodnú až po tom, keď dôkladne preskúmajú a zvážia všetky aspekty a dôsledky prípadnej dohody.

Podľa neho aerolínie potrebujú zistiť, či dohoda s Air Malta neovplyvní doterajší pokrok talianskych aerolínií, ktoré prechádzajú reštrukturalizáciou a ich cieľom je vrátiť sa po rokoch strát k zisku do roku 2017.

Aj v spoločnosti Air Malta prebieha reštrukturalizácia po tom, ako Európska komisia povolila vláde, aby jej poskytla finančnú pomoc.

Maltský minister pre cestovný ruch Edward Zammit Lewis po podpise memoranda uviedol, že žiadny dátum ani finančné detaily možnej dohody zatiaľ neboli stanovené.

Zdroj, foto: netky.sk